Pohled do tabulky už je příjemnější, Pelhřimov utekl ze samého dna.

ROŽNOV – PELHŘIMOV 6:5 PO PRODLOUŽENÍ
Hosté nezačali vůbec špatně. Po 124 vteřinách hry je dostal do vedení Koten, když těžil z přihrávky Čecha. Pak ale tahali za delší konec provazu domácí. Po sérii rychlých přihrávek srovnal Velech, v 10. minutě Štůsek otočil na 2:1. Z pohledu Pelhřimova mohlo být ještě hůře, ale Krhut trestné střílení neproměnil. Ve zbytku třetiny se hrálo poměrně útočně, Spartak se dočkal vyrovnání v začínající 18. minutě, kdy střelu Blažka tečoval do sítě Fučík.

Také ve druhé dvacetiminutovce to byl vyrovnaný boj, který zaměstnával oba brankáře. Rožnov získal znovu vedení, když přihrávku Poláška přes brankoviště doklepl do sítě Kratochvíl. Když se zápas lámal do druhé poloviny unikl obraně hostů Krhut, ale opět usiloval o zapsání do listiny střelců marně – trefil tyč. Tyče byly v hlavní roli i ve zbytku třetiny. Ve 32. minutě zabránila kovová konstrukce pelhřimovskému vyrovnání, o dvě minuty později Spartaku naopak pomohla. Zrzavý za její asistence střelou z úhlu posunul skóre na 3:3.
Ve třetí části ještě domácí dvakrát utekli do jednobrankového vedení, Pelhřimov vždy ale srovnal krok. Podruhé to zvládl Poduška pouhých 14 vteřin před koncem. Přesto byli nakonec šťastnější hráči Rožnova, bod navíc jim v prodloužení zajistil Velech.

Branky: 5. Velech (Krhut), 10. Štůsek, 22. Kratochvíl (Polášek), 47. Barabáš (Kilčický), 54. Polášek (Kittel), 62. Velech (Friedel) – 3. Koten (Čech), 18. Fučík (Blažek), 36. Zrzavý (Fučík), 53. Blažek, 60. Poduška (Blažek). Rozhodčí: Sýkora a Tkáč. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 90. Třetiny: 2:2, 1:1, 2:2. Pelhřimov: Venkrbec – Kocián, Švrkala, Fučík, Brothánek, Koten, Knězů, Poduška, Hendrych, Čech, Škoda, Blažek, Běhounek, Zrzavý.

PELHŘIMOV – LITVÍNOV 8:7
První se v zápase radovali hráči Litvínova, a to poměrně brzy. Po 118 vteřinách využil přečíslení obrany Pelhřimova Mandelbaum. V 15. minutě sice Zrzavý těžil z přesilovky a vyrovnal, ale třetinu uzavřel hostující Hocelík. Důrazně si počínal v brankovišti a v 19. minutě posunul skóre na 1:2.

Pelhřimov na začátku druhé části zrealizoval obrat. Nejprve se ujala dalekonosná střela Čecha a ve 26. minutě slavil Brothánek. Litvínov ale s odpovědí dlouho neotálel. Ve 28. minutě si před brankovištěm počínal hodně důrazně Valter, další chybu Pelhřimova potrestal Pudil. Brankáři to v těch chvílích měli těžké, proto se skóre měnilo ještě jednou. Přesilovku využil Zrzavý, když po krásné přihrávce Blažka střílel už do prázdné branky.

Úvod třetí části fanoušky v pelhřimovské hale do optimistické nálady nedostal. Mandelbaum využil přečíslení dvou na jednoho, na 4:6 ve 45. minutě upravil Skalitz. To otevřelo útočná stavidla naplno. Fučík pohotovou střelou vrátil Spartak zpět do hry a podpořil to vyrovnáním v 51. minutě Čech. Za pár vteřin Skalitz získal Litvínovu z brejku vedení, ale to už byla labutí píseň hostů. Po přihrávce Podušky srovnal Čech a pak Chládek nabídl Pelhřimovu možnost přesilovky. V poslední minutě sice Fučík vystřelil vedle, ale míček se odrazil zpět před branku, kde byl připravený pohotový Kos.

Branky a nahrávky: 15. Zrzavý (Poduška), 23. Čech (Kos), 26. Brothánek, 31. Zrzavý (Blažek), 47. Fučík (Blažek), 51. Čech (Poduška), 58. Čech (Poduška), 60. Kos (Fučík) – 2. Mandelbaum (Strejček), 19. Hocelík (Krejčí), 28. Valter, 29. Pudil (Strejček), 43. Mandelbaum (Pudil), 45. Skalitz (Fanta), 52. Skalitz. Rozhodčí: Valenta a Žďárský. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 100. Třetiny: 1:2, 3:2, 4:3. Střely na branku: 27:33. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Kocián, Švrkala, Fučík, Brothánek, Knězů, Poduška, Hendrych, Čech, Škoda, Blažek, Běhounek, Zrzavý.

Ostatní výsledky – 12. kolo: Karlovy Vary – Start 98 2:5, Litvínov – Hattrick Brno 3:5, Black Angels – 1. MVIL Ostrava 5:4, Znojmo – Česká Lípa 8:6, Havířov – Svitavy 8:4, Ústí nad Labem – Královské Vinohrady 3:4, 13. kolo: Královské Vinohrady – Rožnov pod Radhoštěm 4:5 po nájezdech, Ústí nad Labem – 1. MVIL Ostrava 11:3, Hattrick Brno – Havířov 7:6, Znojmo – Start 98 6:5, Svitavy – Karlovy Vary 4:8, zápas Ústí nad Labem – Black Angels se hraje zítra.

1. Znojmo 13 8 2 0  3 90:62 28
2. Black Angels 12 9 0 1  2 74:59 28
3. Hattrick Brno 12 8 0 1  3 74:55 25
4. Vinohrady 13 6 2 3  2 76:67 25
5. Start 98 12 6 1 1  4 71:56 21
6. MVIL Ostrava 13 5 1 1  6 61:85 18
7. Ústí n. L.  7 5 1 0  1 55:30 17
8. Č. Lípa 11 4 2 1  4 68:64 17