Před týdnem vybojovaly Sojky ligu v kategorii sedmnáctiletých, nyní budou o tu samou soutěž usilovat o dva roky mladší basketbalisté.
„Z tříčlenné kvalifikace postupuje vítěz, druhý tým čeká dodatečný turnaj, který se hraje za dva týdny. Rádi bychom měli ligovou jistotu už teď, sezona byla už tak dlouhá," naznačil ambice jeden z trenérů týmu Václav Plášil.

Sebevědomí na straně pelhřimovského týmu je oprávněné. Sojky totiž oba Nový Jičín i JBC Brno v lize čtrnáctiletých porazily. „Staví nás to do role favorita, ale je to trochu zrádné. Zatímco mezi čtrnáctiletými musí větší počet hráčů odehrát tři čtvrtiny, v této kategorii už jsou stejná pravidla ve střídání hráčů jako v dospělém basketbale. To může trochu změnit kvalitu jednotlivých týmů," zamyslel se Plášil.

Sojky pochopitelně o ligovou soutěž stojí, je to meta, která odpovídá dlouhodobé koncepci práce s mládeží. „Ligu potřebujeme na všech úrovních, aby se naši hráči mohli rozvíjet. Nedovedu si představit, že bychom byli v nějaké kategorii bez ní," přiznal pelhřimovský trenér.

Program kvalifikace

9.00 Pelhřimov – JBC Brno
13.30 JBC Brno – Nový Jičín
18.00 Nový Jičín – Pelhřimov