Do svátečního zápasu měl celek z Vysočiny vynikající vstup. Svěřenci trenéra Petera Kostky totiž začali s velkým elánem a od prvního útoku dokazovali, že chtějí Hranicím vrátit dvě předešlé porážky z tohoto ročníku naší nejvyšší soutěže.

V brance jim k tomu vydatnou měrou pomáhal gólman Studený, který předvedl několik parádních zákroků. Nové Veselí působilo v obraně mnohem kompaktnějším dojmem než jeho soupeř, směrem dopředu pak využívalo chyb, které obrana domácích docela často vytvořila.

Do poločasové přestávky tak klub ze srdce Vysočiny odcházel za komfortního šestibrankového náskoku – 14:6.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Nové Veselí, vědomo si svého náskoku, se soustředilo na pozornou defenzivu, z níž vyráželo k rychlým kontrům.

Hranicím svitla malinká jiskřička naděje čtvrthodinu před koncem pátečního duelu, když se dotáhli na rozdíl tří branek – 17:20. Jenže házenkáři z Vysočiny ji okamžitě uhasili pěti vstřelenými brankami v řadě.

Závěrečnou desetiminutovku už si Nové Veselí pohlídalo a po výhře 30:26 si připsalo do tabulky play-out cenné dva body. V dalším kole se svěřenci trenéra Petera Kostky představí příští sobotu na palubovce posledních Maloměřic.

HRANICE - NOVÉ VESELÍ 26:30
Sestava a branky: Šimovček, Studený – Kocich 8/6, Ptáčník 6, Korbel 3, Krčál 3, L. Bartůněk 3, Melichar 2, Veselý 2, Flajsar 2, Dodica 1, Gregorovič, Miroslav Štohanzl, Halla, Bartůněk, F. Bartůněk, Halíček. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. ŽK: 3:3. Vyloučení: 5:3. Bez diváků. Poločas: 8:14.