Přesto už na Vysočině trochu zdomácněl. V Havlíčkově Brodě chodí nejraději tam, kde se může věnovat svému dalšímu koníčku – posilování. „Když mám jmenovat jedno konkrétní místo, tak areál Plovárenská. Je tam workoutové hřiště, občas si tam zajdu zacvičit,“ svěřil se osmnáctiletý student gymnázia v Brně.

V posledních týdnech ale na oblíbeném místo nechodil. Nebylo to jen z toho důvodu, že je na cvičení pod širým nebem přece jen trochu zima. „Začaly nám tréninky a aby se minimalizovalo riziko nákazy, byli jsme jen v hale. Nikam jsme nevycházeli,“ vysvětlil interní opatření extraligového lídra. Hráči měli kompletní servis, v budově spali, manažer Miroslav Jinek jim zajistil dovoz jídla.

V Chotěboři píší Ježíškovi
Co dostaneme pod stromeček? V Chotěboři mají schránku pro dopisy Ježíškovi

I proto Radek Skála cvičil výhradně v oddílové posilovně. „Normálně cvičení venku a v posilovně střídám. Nevím, kolik lidí na Plovárenskou chodilo teď, ale v létě jich tam bylo poměrně dost,“ uvedl.

V posilovně si teď může nakládat podle libosti. Nejvyšší soutěž stolních tenistů se jen tak nerozeběhne. Navzdory tomu, že se jedná o profesionální soutěž, nebyla k tomu vůle většiny klubů. HB Ostrov usiloval o restart marně.