Spartak prohrává s Black Angels 3:1 na zápasy, když nezvládl ani jedno z víkendových domácích utkání. Po sobotní vysoké prohře 5:10 padl po výsledku 2:3. „Podali jsme lepší výkon než v sobotu, ale nedokázali jsme proměnit šance proti výborně chytajícímu brankáři," uvedl k v pořadí čtvrtému utkání série trenér Pelhřimova Petr Zajíček.

PELHŘIMOV – BLACK ANGELS 2:3
V zápase se na nic nečekalo, oba týmy myslely od prvních vteřin především na ofenzívu. V 9. minutě získali domácí vedení, když se zkušený Poduška zbavil kličkou protihráče a míček poslal přesně do horního růžku branky. To vneslo na hřiště nervozitu a výsledkem byla šarvátka, do níž se zapojili dva hráči na každé straně. Pokračovalo se tedy ve třech a více prostoru bylo vodou na mlýn hry Black Angels. Král přihrávkou zpoza branky našel Nekolu, který vyrovnal. Dále se hrálo pořádně od podlahy a doplatil na to Hendrych, který v závěru třetiny přehnal tvrdost a putoval za katr.

Pelhřimovští oslabení v úvodu druhé části přežili bez úhony, ale krátce po srovnání počtu hráčů na hřišti inkasovali. Pro zdánlivě ztracený míček si do rohu hřiště doběhl Král, využil podklouznutí Konečného a přesnou střelou zařídil hostům vedení a hlavně velkou psychickou výhodu. Domácí znervózněli, kombinace se jim nedařila, přesto ve 34. minutě slavili vyrovnání. Kučera naznačil přihrávku a mazáckou střelou tahem překonal výborného Körbera. Ve 38. minutě sehrál neradostnou roli v zápase pelhřimovský Hendrych. Vyloučení za nedovolené bránění se mu nelíbilo, takže dostal deset minut navrch za nesportovní chování. Spartak za jeho nedisciplinovanost zaplatil. Po 32 vteřinách přesilovku využil Štěrba a poslal hosty podruhé v zápase do vedení.

Jak se později ukázalo, byl to rozhodující moment celého utkání. Pelhřimov totiž ve třetí části marně usiloval o vyrovnání. Domácí sice měli herní převahu, ale do šancí se dostávali sporadicky. Navíc mezi tyčemi branky Black Angels velmi spolehlivě úřadoval Körber. Hosté hlavně jeho zásluhou vítězství uhájili.

Branky a nahrávky: 9. Poduška, 34. Kučera (Zrzavý) – 12. Nekola (Král), 23. Král (Nekola), 39. Štěrba (Velechovský). Rozhodčí: Drápal a Pospíšil. Vyloučení: 7:4, navíc Hendrych (Pelhřimov) 10 minut. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:19. Diváci: 112, Třetiny: 1:1, 1:2, 0:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Kocián, Švrkala, Kučera, Skřivánek, Konečný, Knězů, Zrzavý, Poduška, Fučík, Hendrych, Zavadil, Běhounek, David, Podařil.