Florbalisté Pelhřimova černou sérii ukončili ve Svitavách. S úpěšným nováčkem soutěže hráli po  šedesáti minutách nerozhodně, vítězství strhli na svou stranu při samostatných nájezdech. I tak ale Spartak zůstává v tabulce předposlední.

SVITAVY – PELHŘIMOV 4:5 SN.
Dvacet minut se soupeři, kteří se dobře znají z pohárových utkání i bojů ve II. lize, oťukávali, hrálo se bez větších šancí. Střílet ostrými se ale začalo hned od začátku druhé třetiny. Po 43 vteřinách se prosadil König, jenže domácím radost dlouho nevydržela. Na začátku 24. minuty Svitavy udělaly chybu v útočné fázi a po brejku skóroval Charouzek. Hra se vyrovnala a na konci 28. minuty Pelhřimov získal vedení. Tradiční spolupráci s Kosem zužitkoval v gól Kučera. Před návštěvou téměř třech stovek diváků se hrál zajímavý florbal se spoustou šancí, ovšem druhé třetina už změnu skóre nepřinesla.

V závěrečné dvacetiminutovce se do výhody dostaly Svitavy. Ve 43. minutě pelhřimovská obrana zapomněla v brankovišti Doseděla, který situaci z pohledu domácích vyřešil na jedničku, míček poslal nad rameno Venkrbce. Spartak se dostal pod tlak a málem zápas ztratil. Ve 47. minutě zužitkoval zvýšenou aktivitu domácích König a pět minut před koncem zvýšil z trestného střílení nejproduktivnější hráč Svitav Říha na 4:2.

Jenže v 58. minutě byl za bránění ve hře vyloučen domácí Prudil a Pelhřimov zrealizoval to, co vypadalo skoro jako nemožné. Po pouhých dvou vteřinách po trestném úderu snížil Poduška a tentýž hráč pouhých osm vteřin před koncem vyrovnal při power play.
Prodloužení se změnilo ve vyčkávání, vyložené šance si ani jeden z protivníků nevytvořil, takže zápas logicky dospěl do nájezdů. Ty dvěma trefami rozhodl ve prospěch Pelhřimova hrdina zápasu Poduška.

Branky a nahrávky: 21. König (Doseděl), 43. Doseděl (König), 47. König (Šmarda), 55. Říha (SN) – 24. Charouzek (Holada), 28. Kučera (Kos), 58. Poduška (Kos), 60. Poduška (Kučera), rozhodující nájezd Poduška. Rozhodčí: L. Ležák a M. Ležák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:2, 3:2 – 0:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Holada, Knězů, Zrzavý, Poduška, Fučík, Čech.
Ostatní výsledky:  Paskov – Kopřivnice 3:8, Start98 – Litvínov 4:5, Znojmo – Královské Vinohrady 10:6. Zbylé zápasy skončily po uzávěrce této strany.