„Postoupit se nám bohužel nepovedlo. Když vypadla Iveta, byl jsem z toho trochu přepadlý, ale pak jsem z hlediště viděl, jak v prvním kole skončil mistr světa, došlo mi to naplno. Turnaje Grand Prix jsou pro naprostou elitu, právo účastnit se jich má jen dvaatřicet nejlepších, prohrát v prvním kole tak ostudou není,“ uvedl Petr Lacek, trenér obou závodnic.
Ten v Taiwanu suploval za zaneprázdněného reprezentačního kouče Viktora Jankovského: „Holky sbírají zkušenosti a i pro mě to byla velká škola. Tři čtyři roky jsem nebyl na akci světové úrovně. Když se na boje elity díváte na videu, není to ono. Přivezl jsem si spoustu poznatků, které uplatním o trénincích,“ dodal.

Turnajové pavouky byly z českého pohledu hodně podobné klání v Moskvě. Dominika Hronová v kategorii do 49 kilogramů narazila znovu Agriz Zelihu z Turecka. Souboj s mistryní světa to byl zajímavý, ale bohužel neúspěšný. „Pokud se nepletu, v Moskvě to bylo 16:4, tentokrát to skončilo 11:5. Byl to ale úplně jiný boj. Na konci druhého kola to bylo 4:4 a Domča před tím i chvíli vedla. Bohužel právě za stavu 4:4 elektronická helma nezaznamenala útok Dominiky na hlavu. Mohlo se to vyvíjet úplně jinak. Do vedení se tak dostala soupeřka, v posledním kole už jsme museli riskovat,“ popsal boj Petr Lacek.

Také Iveta Jiránková reprízovala nedávný souboj. Na předešlém turnaji Grad Prix Rusku Julii Turuntinu porazit dokázala, tentokrát zůstala na štítě. „Chtěl jsem po ní, aby se netlačila dopředu, čekala na chyby. Podobné pokyny měla zjevně i soupeřka, takže v prvním kole to bylo hodně defenzivní, na dlouhý odstup. První z toho ustoupila Iveta, ve druhém kole se začala tlačit do útoku a platila za to. Bohužel se ukázalo, že na této úrovni rozhodují jakékoliv chyby, i ty nejmenší detaily,“ připomenul Lacek.

Obě pelhřimovské závodnice budou mít nyní tři týdny závodní pauzy. Následně se představí na dalším turnaji Grand Prix, který bude hostit anglický Manchester.