Na pochopení narazila i u rodičů. „Když jsem přišla s tím, že mám možnost jet na týden na tréninkový pobyt do Bukurešti, tak mi to rodiče schválili. Od začátku mě ve sportování podporují,“ vysvětlila.

Taekwondu se věnuje už desátý rok a výsledky rozhodně má. Už dvakrát se prosadila do reprezentace pro mistrovství Evropy kadetek, jen o chloupek jí unikl kontinentální šampionát v juniorské kategorii.

Školu ale zanedbávat nesmí a nezanedbávala ji ani v Rumunsku. Z online vyučování byla sice omluvená, ale dostala úkoly a knížky si s sebou vezla. „Hlavně němčinu. Náš trenér ji ovládá skvěle, takže jsem chtěla, aby mi s ní pomohl,“ uvedla.

Trenér Petr Lacek nebyl jediný, kdo studentce humpoleckého gymnázia podal pomocnou ruku. „Na kempu byla i jedna holka ze Slovinska. Vzhledem k tomu, že je původem Rakušanka, tak mi s němčinou hodně pomohla. Co jsem nepochopila, to mi vysvětlila v angličtině, kterou se učím už od školky,“ informovala Izabela Ranecká.

Pomoc nejen přijímala, ale dávala. Osmičlenná česká skupina trávila studijní okamžiky pospolu. Proto se vzájemná spolupráce vyloženě nabízela. „Pomáhala jsem hlavně těm mladší. Především s matematikou,“ pověděla.

Zpět ale k jazykům. Rumunsko bylo pro ni dokonalým testem znalostí. „Trenér mi jednou vysvětloval něco z němčiny. Pak na chvíli odběhl a vrátil se s tím, že je tam slovinská televize. Jestli jim prý také něco řeknu. Chtěli to anglicky, nebylo vůbec jednoduché hned z němčiny přepnout,“ zasmála se při vzpomínce držitelka černého pásku.