Po oba dny byly na programu dva závody, jeden na spodní a druhý na horní části trati. Zatímco v sobotu se jely slalomy, neděle patřila sprintům. Uskutečnily se i závod hlídek a Gumotex Baraka Cup na nafukovacích kánoích. „Nejúspěšnější posádkou víkendu byli veteráni TR Masters, kteří nenašli přemožitele ani v jednom ze čtyř závodů kategorie R4," uvedl za pořadatele Filip Kolman.

Trnávku jela také světová šampionka

Přestože počasí raftařům příliš nepřálo, na jejich výkonech to nebylo znát. První závod se jel na spodní části kanálu, takže jeho horní polovinu mohli raftaři využít na trénink. Svou suverenitu potvrdila v kategorii mužů posádka TR Hiko, která s přehledem vyhrála. „V kategorii žen se z prvního místa radovala posádka RK Kočičky Letohrad, ve které závodila i mnohonásobná světová šampionka ve sjezdu na divoké vodě, Michaela Mrůzková," informoval Kolman.

Dopolední program zakončil jednokolový závod tříčlenných hlídek, který se stal kořistí hlídky TR Prostějov. Odpoledne se závodníci vydali na horní část kanálu, ale obě vítězné posádky dokázaly, že mají stabilní formu a výsledek si zopakovaly. Slalom na nafukovacích kánoích Gumotex Baraka Cup nejlépe zvládla dvojice Jiří Irain a Jan Šantora startující pod názvem MB 1.

V úvodním nedělním sprintu se podařilo posádce RK Troja využít zaváhání týmu TR Hiko, který dojel až třetí, a vyhrát závod na spodní části kanálu. V ženách do cíle nejrychleji dopádlovala TR Omega. „V odpoledním závodě ale raftaři TR Hiko napravili dopolední výpadek a skončili na prvním místě, zatímco vodačky TR Omega si dojely pro druhé vítězství," popsal poslední závod Filip Kolman.

Závod VIP posádek o Pohár starostyměsta Humpolec vybojoval raft startující po názvem Kocanda team.