Prohra se Startem Praha to v 15. kole jen umocnila. Spartaku patří v tabulce až jedenáctá příčka a místo boje o osmičku teď musí spíše vymýšlet, jak by dokráčel k záchraně soutěže.

START 98 – PELHŘIMOV 4:2

Víc než deset minut se hrálo bez branek, ačkoliv se obě strany snažily o útočný florbal a šancí si vypracovaly hned několik. Domácí mohli dostat do vedení Zeidler a Boubelík, ale akce skočila střelou nad břevno Venkrbcovy branky.  Na druhé straně po pěkném obehrání obránce zahrozil Bína a únik Knězů skončil střelou do brankáře. Prosadil se až domácí Kropáček v 11. minutě. Ten po přihrávce od Zeidlera potáhl míček kolem mantinelu a střelou z otočky překvapil Venkrbce. Hosty inkasovaný gól poněkud vyhodil ze sedla, do konce třetiny už se do větší příležitosti nedostali. Také Start ale gól už nevstřelil, přestože se mu nabídla dvouminutová přesilovková možnost při vyloučení Kučery.

Druhá dvacetiminutovka patřila Pelhřimovu, který od začátku hrál na útočnou strunu. Táhlá střela Podušky a akce Bíny ještě změnu stavu nepřinesly, Spartaku pomohla až přesilovka. Při ní hosté zavřeli domácí před jejich brankovištěm a po sérii přihrávek se prosadil Kučera. Pak Spartak podržel fantastickým zákrokem Venkrbec a následovala doslova sprška šancí na obou stranách. Vedení strhl na svou stranu Pelhřimov. Po přihrávce Kučery slavil gólový úspěch ve 32. minutě aktivní Bína. Hosté měli i ve zbytku třetiny navrch, jenže vedení už nepojistili. Gól na holi měl hlavně Knězů, který nadvakrát nedokázal poslat míček za záda Hudce.

V poslední dvacetiminutovce bylo ale z pelhřimovského pohledu všechno špatně. Domácí očividně přidali a ve 46. minutě slavili vyrovnání, když Stejskal našel křižnou přihrávkou Pražáka, který nedal Venkrbcovi nejmenší šanci. Start měl od těch chvil navrch, přesto mohli Pelhřimovští udeřit. Přihrávku Kučery ale Bína do už prázdné branky sklepnout nedokázal. Radovali se tedy domácí, jejich výhru z pozice nahrávače zrežíroval Stejskal. V 51. minutě skóroval nekompromisní střelou Kropáček a vítězství Startu zpečetil Vašíček. Zklamání Pelhřimova podtrhla 57. minuta, kdy náhradní brankář Cmíral zlikvidoval trestné střílení Bíny.

Branky a nahrávky: 11. Kropáček (Ziedler), 46. Pražák (Stejskal), 51. Kropáček (Stejskal), 54. Vašíček (Stejskal) – 27. Kučera (Poduška), 32. Bína (Kučera). Rozhodčí: Sochůrek a Šuvada. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 28:23. Třetiny: 1:0, 0:2, 3:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, J. Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška, Bína, Fučík, Brychca.

Ostatní výsledky 15. kola: Rožnov pod Radhoštěm – Svitavy 4:5, Znojmo – Kopřivnice 4:5 po samostatných nájezdech, Litvínov – Ústí nad Labem 6:4, Královské Vinohrady – Česká Lípa 8:4, Hattrick Brno – Paskov 9:0.