Osm gólů v síti soupeře má určitě příznivý vliv na sebevědomí týmu před blížícími se zápasy o udržení v soutěži.

PASKOV – PELHŘIMOV 1:8

Aktivněji sice začali hosté, ale ve 6. minutě to s atakováním přehnal Poduška a za sekání musel za katr. Domácí v úvodu přesilovky působili bezradně, ale pak udeřili. Ujala se střela Chalupy. Následovala dvě vyloučení Paskova, přičemž to druhé přineslo vyrovnání Spartaku. Trefa Charouzka měla navíc účinek živé vody na spoluhráče. Výsledkem byly dva slepené góly hostů v poslední pětiminutovce první třetiny. Charouzkovu křižnou přihrávku poslal do sítě Poduška, který obstaral i gól na 1:3.

Ve druhé třetině vzaly naděje domácích na bodový zisk definitivně za své. Sice se na další gól čekalo až do 36. minuty, jenže pak si hosté otevřeli doslova střelnici. Pohotová rána Podušky znamenala završení hattricku. Za dalších 15 vteřin se ujala střela Kučery a domácí si brali oddechový čas. O čem se radili, těžko říci, ale nevymysleli nic. Do druhé přestávky inkasovali ještě dvakrát. Na 1:6 zvýšil Knězů a v poslední vteřině třetiny dokončil koupel Mikesky v brankovišti blafákem Kos.

Rozdíl šesti branek ve skóre dal mantinely poslední třetině. Hostů tradičně nebylo mnoho, takže spíše šetřili síly a do přehnané ofenzívy se nedrali. Domácí frustování vývojem zápasu na útočení a nějaký velký vzdor neměli psychické síly. Přibylo vyloučených a jednu z přesilovek Pelhřimov potrestal. Bína po přihrávce Charouzka zvýšil v 57. minutě na konečných 1:8.

Branky a nahrávky: 7. Chalupa (Růžička) – 11. Charouzek (Kos), 15. Poduška (Charouzek), 16. Poduška (Charouzek), 36. Poduška (Charouzek), 37. Kučera (Charouzek), 39. Knězů (Kos), 40. Kos, 57. Bína (Charouzek). Rozhodčí: Gavlas a Mikula.  Vyloučení: 6:5. Využití: 1:3. Střely na branku: 20:25. Diváci: 40. Třetiny: 1:3, 0:4, 0:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška, Bína, Fučík.

Ostatní zápasy 21. kola: Start 98 Praha – Rožnov p. R. 5:4, Ústí nad Labem – Kopřivnice 13:5, Česká Lípa – Svitavy 5:3, Znojmo – Hattrick Brno 6:10. Zápas Vinohrady – Litvínov skončil po uzávěrce.

Příští kolo: Kopřivnice – Pelhřimov, Znojmo – Start 98, Česká Lípa – Paskov, Svitavy – Ústí nad Labem, Rožnov pod Radhoštěm – Litvínov, Hattrick Brno – Královské Vinohrady.