Vzhledem k tomu, že turnaje TTC Star byly přesunuty z Čech do Řecka, měl jasno rychle. Zbývalo vyřešit rodinné záležitosti. „S partnerkou jsme se dohodli, že dva týdny beze mne zvládne. Neměla to lehké. Máme dvě děti, které jsou doma na onlajnové výuce. Rodiče, co to zažili, ví o čem mluvím,“ vážil si postoje své polovičky.

Že vezme celou rodinu do zahraničí, nepřipadalo v úvahu. „Partnerka má sice home office, ale vycestovat není teď jen tak. Navíc jsem nechtěl nic riskovat. Nechtěl jsem zvyšovat riziko nákazy pro své blízké,“ vysvětlil.

V Řecku nalezl ráj. Pro svůj sport, řemeslo, které ho roky živí. „Měli jsme ideální podmínky. K dispozici halu, přímo v areálu jsme měli ubytování i jídlo. Starali se tam o nás skvěle,“ pochvaloval si podmínky.

Na stejném místě se připravoval i další hráč havlíčkobrodského klubu Michal Obešlo. Za dva týdny stihli odehrát čtyři turnaje. I když se z hlediska výsledků koukal klubovému kolegovi na záda, je spokojený. „Dvakrát jsem byl druhý, dvakát třetí. Na to, že jsem deset dnů před tím netrénoval, jsou to dobré výsledky,“ uvedl Dmitrij Prokopcov.

Teď už je doma v Praze, kde bydlí. S napětím sleduje vývoj situace, čeká na termín, kdy se rozeběhne extraliga. Připravený je, mohl by začít klidně zítra. Alespoň to tvrdí. „Jsem nachystaný. Zahrál jsem si, hlava si v Řecku odpočinula. Jsem v ideálním rozpoložení. Otázkou je, jak na tom budou ostatní. Zdaleka ne každý měl šanci vycestovat,“ chápe, že ne každý to bral s přípravou na restart sezony tak zodpovědně nebo na to měl peníze.

Potěšitelné je, že nyní může trénovat už i v Čechách. „Teď v Praze otevřeli tréninky pro profesionály. Proto se vracím k normálnímu režimu,“ objasnil.