Do středečního poledne se na youtube kanál HB Ostrov přihlásilo a zmíněný zápas zhlédlo více než třináct set diváků. Při samotném průběhu utkání počet sledujících neustále atakoval hranici dvou set. „Jsou to velmi dobrá čísla. Jen to potvrzuje, že máme hodně fanoušků,“ radoval se šéf a zároveň mecenáš v extralize dosud neporaženého týmu.

Potěšilo ho, že obrázky ze stolního tenisu se na síť dostaly i z jiných zápasů. „Chytlo se toho El Niňo. Je to jen dobře. Stolní tenis reklamu potřebuje a my se rádi podíváme na zápasy našich soupeřů,“ ujistil.

Přenos z Havlíčkova Brodu byl výjimečný nejen čísly sledovanosti. O řád v atraktivitě ho posunuly zasvěcené komentáře Františka Kanty. Trenér mládeže HB Ostrov a loni ještě klíčový hráč prvního týmu se s novou rolí pral statečně. „Byl jsem nervózní. Víc, než kdybych měl hrát nějaký důležitý zápas,“ svěřil se dodal: „Moc mi pomohlo, že se mnou komentoval Ondra Rázl, který má zkušenosti z rádia. Díky němu jsme to snad zvládli. To ale musí posoudit jiní.“

Přípravu na zápas prý měl jen minimální. „S Ondrou jsme sešli hodinu před utkáním, řekli jsme si co a jak. Nebylo jednoduché dělat nějakou přípravu, protože nám do sestav mohly promluvit testy na koronavirus. Mám ale výhodu, že většinu hráčů znám, proti řadě z nich jsem i hrál,“ vysvětlil.

Ne vše se povedlo dokonale. Video se chvílemi kousalo, především ve chvílích, kdy došlo na opakování zajímavé výměny. „Vím o tom. Chceme to řešit,“ přiznal Miroslav Jinek a ujistil: „Budeme vše dělat proto, abychom nabízeli kvalitní přenos.“

Další internetový zážitek bude k mání už v pátek, HB Ostrov od šesté večerní hostí TJ Ostravu. V roli experta bude opět za mikrofonem sedět František Kanta. „Docela se na to těším. Myslím, že už tak nervózní nebudu,“ uvedl.