V sobotu a v neděli zvítězit v Kladně, aby se série vrátila k rozhodujícímu duelu na Vysočinu.

Je to vůbec možné? „Naše situace je sice vážná, ale nic není ztraceno. Pro nás se nic nemění, k postupu máme pořád stejně daleko, musíme vyhrát tři zápasy," neztrácí naději na semifinále kouč Pelhřimova Petr Zajíček.

Samozřejmě ví, že pokud se to má stát realitou, musí se ve srovnání se zápasy v Pelhřimově leccos změnit. „Jsme technický tým a Kladno na nás vyrukovalo důrazem. Byla to účinná taktika. My se s tvrdostí soupeře musíme srovnat a začít hlavně dávat góly. Šest branek na dvě utkání je velmi málo," připomenul tristní střeleckou bilanci z prvních dvou čtvrtfinálových utkání.

Cesta, jak zvýšit střeleckou efektivitu je a Petr Zajíček na to recept zná: „Příliš si to komplikujeme, kombinujeme až do kuchyně. Když naši hru v útočné fázi zjednodušíme, začneme více střílet, výsledek se určitě dostaví," je přesvědčen.

Nízká střelecká produktivita v prvních dvou zápasech série by se mohla promítnout i do sestavy Spartaku. Promíchání hráčů hlavně v útoku kouč nevylučuje. „Něco v hlavě už mám. Jen zvažuji, zda k tomu sáhnu od začátku zápasu nebo s tím ještě počkám," přiznal Petr Zajíček.

Ten bohužel bude i nadále postrádat Jana Kotena. „Stále ho trápí třísla. Moc nepočítám s tím, že v Kladně nastoupí," přiznal trenér pelhřimovského Spartaku.
Dnešní zápas začíná v 17 hodin. Pokud v něm Pelhřimov uspěje, bude se zítra ve stejný čas a z výhody domácího prostředí bude těžit znovu Kladno. Případný pátý a definitivně poslední zápas čtvrtfinálové série by hostil Pelhřimov ve čtvrtek 14. března.