„Jednalo se o první ročník turnaje, který ale měl poměrně dobrou kvalitu. Byl zařazen do slovenské ligy, zúčastnilo se ho 235 závodníků ze šesti zemí," uvedl trenér týmu z Vysočiny Petr Lacek. Jeho svěřenci získali jednatřicet medailových umístění, z turnajového vítězství se radovalo patnáct závodníků.

Byl mezi nimi i Lukáš Slavětínský, který patří mezi absolutní začátečníky. „Pro mě to bylo velké a hlavně příjemné překvapení. Ačkoliv má za sebou teprve pár tréninků, dokázal triumfovat v kategorii mužů nad 87 kilogramů," těšilo Lacka.

Zlato v kategorii dětí do 33 kilogramů vybojoval Michal Pohan, který oba své boje rozhodl v náhlé smrti. „Ukázal, že jde výkonnostně nahoru. Pravidelně jezdí na turnaje, sbírá zkušenosti a začíná se mu to vyplácet," uvedl trenér.

Vzhledem ke spíše regionální úrovni turnaje pelhřimovská výprava představila na Falcon Cupu hned několik nováčků. Klání bylo průlomové pro mladičkou Elišku Šťastnou. „Vyhrála svůj první boj v životě, pro ni to byl důležitý moment. Medaile je to velmi cenná," uznal Lacek.

Mezi velké postavy turnaje se zařadila také talentovaná Karolína Tůmová. Ta sice ještě nemá vysoký pásek, ale pravidelně v soutěži této kategorie bojuje. A patří mezi nejlepší, v Rimavské Sobotě doslova kralovala. Ke zlaté medaili došla po výsledcích 17:0 a 14:2.
Taekwondisté z Vysočiny mají v závěru února hodně našlapaný kalendář. O víkendu se dvanáctičlenná výprava zúčastní turnaje v Rakousku, čtyři další závodníci odjíždějí na tréninkový kemp s maďarským národním týmem do Budapešti. Následovat budou turnaj ve Slovinsku a Cobra Cup v Praze, který je zároveň prvním kolem ligy.

Medailisté TKD Lacek

Zlaté medaile: Eliška Šťastná, Johanka Kochrdová, Karolína Tůmová, Radoslav Petrov, Michal Pohan, Anna Hostičková, Renata Zerzaňová, Tomáš Hron, Zuzana Prášilová, Dominika Hronová, David Šimek, Roman Daniel, Lukáš Slavětínský, Iveta Jiránková, Andrea Stejskalová.
Stříbrné medaile: Alice Bínová, Adéla Pejcalová, Johanka Chrpová, Eliška Benešová, Natálie Benešová, Štěpán Bláha, Marek Šmarda, Ondřej Janík, Jakub Skořepa, Jiří Šťastný.
Bronzové medaile: Jindřich Stejskal, Jan Podhradský, David Vanhasselle, Šimon Bulant, Barbora Rychtaříková, Pavel Hájek.