Černovický střelec Petr Nymburský před šampionátem snil o účasti ve finálové osmičce, ale té se na mistrovství Evropy juniorů nepřiblížil. V závodu malorážkařů na šedesát ran  vleže skončil jedenačtyřicátý, v polohovce byl třiatřicátý.

„Nejsem spokojený ani trochu. Mistrovství Evropy se mi vůbec nepovedlo. Podal jsem nejhorší výkony sezony," nešetřil se Petr Nymburský. Mrzí ho hlavně jedna věc. „S tím, že jsem to nezvládl mezi jednotlivci se nějak vyrovnám, ale mrzí mě, že jsem to pokazil družstvu. To jsem v obou závodech potopil," vyčítá si deváté a desáté místo týmu.

Plánuje změny

Přestože Petr Nymburský patřil mezi ty nejmladší závodníky na šampionátu, když v juniorech může střílet ještě tři sezony, na nervozitu se nevymlouvá.

„Neřekl bych, že jsem byl nervozní. Prostě jsem se nepotkal s formou. Vůbec se mi nedařilo," vysvětlil a dodal: „Nepovedlo se mi správně načasovat formu. Na vrcholu jsem byl zhruba před měsícem, od té doby jsem se jen horšil a mistrovství do toho tak nějak zapadlo."

Právě o správném načasování formy momentálně černovický střelec přemýšlí nejvíce. A připravuje změny ve své přípravě.

„Musím předělat přípravu. Dospěl jsem k tomu názoru, že je dlouhá. Budu víc odpočívat a na vrcholné závody se začnu připravovat později. Začátky speciálních příprav o měsíc posunu," je rozhodnutý Petr Nymburský.

Času na přemýšlení má závodník Dukly Plzeň poměrně dost. Až na spíše exhibiční  závod v Německu ho čeká léto bez soutěžních prověrek.

„Teď budu hlavně odpočívat. Plánuji udělat nějaké úpravy na zbrani, tak bude co testovat. Soustředit se budu až na mistrovství republiky a kontrolní závody reprezentace, které budou v září," informoval.