Nechyběl ani výběr toho nejlepšího z TKD Lacek, který se představil v počtu 38 závodníků. Ti se zasloužili o zisk mistrovského titulu.

Jako první se představila mladá začínající generace bojovníků. Většina z nich přijela především sbírat zkušenosti, což splnili do puntíku. Někteří se navíc dokázali probojovat až ke zlatému triumfu, konkrétně Michaela Razimová a Karolína Tomášková. Mezi ty méně zkušené, ale velmi nadějné posily týmu patří také Natálie Benešová, která se k prvnímu místu probojovala velmi jednoznačným výkonem.

Další individuální první místo přidala Kristýna Pavlíková, když  s přehledem ovládla svou kategorii. Nečekaný, avšak zcela zasloužený mistrovský titul získala i Renata Ručková, která se v současnosti prezentuje spíše jako vynikající mezinárodní rozhodčí. „Přesto zatoužila vrátit se na tatami coby závodník a zavzpomínat tak na své dřívější úspěchy. Vzhledem k finálovému výsledku 8:3 dokázala, že si dobře pamatuje, jak se vyhrává," těšilo trenéra Petra Lacka
Další individuální tituly mistra republiky přidali zkušení bojovníci, kteří momentálně patří mezi špičku pelhřimovského klubu: Tereza Schindlerová, Sebastian Akhlas, Dominika Hronová, Jan Fiala, Tomáš Čížek, Iveta Jiránková, Adriana Šimánková, Libuše Medová a Josef Med.

Vedle čtrnácti zlatých vybojoval Lackův tým dvanáct stříbrných a devět bronzových medailí. „Tato bilance pak vynesla týmu jednozačné první místo před ukrajinským týmem Spartan a bronzovým Sokol H.  Králové. Největším úspěchem je však perfektní týmová práce a kvalitní výkony všech zúčastněných borců," váží si úspěchu i přístupu svěřenců Petr Lacek. Jeho tým se stal mistrem republiky už po osmé v řadě.

Jitka Prokopová