Z „normy" nevybočili ani na turnaji olympijských nadějí v H. Králové. Z Cefty, na níž měřili síly bojovníci z Čech a Polska, si přivezli devětadvacet medailí.

„Pro nás je to velký úspěch. S náskokem čtyřiceti bodů jsme vyhráli soutěž týmů. Nechali jsme za sebou i špičkový polský klub Poznaň, který nás loni o dva body porazil," informoval trenér Petr Lacek.

Zajímavostí bylo, že klub z Vysočiny do Hradce Králové vyslal závodníky zkušené i méně zkušené, ale ti bez rozdílu zbytek startovního pole válcovali. „Pepa Med, Dominika Hronová či Sebastian Akhlas u nás nemají konkurenci a s jejich triumfy jsem počítal. Překvapilo mě však, že se dokázali prosadit i závodníci z letošního náboru. To je pro mě nesmírně cenné," svěřil se Lacek.

Hodnotný skalp získal David Šimek, který na cestě ke stříbrné medaili porazil účastníka mistrovství světa Dostála. Mezi hrdiny turnaje se zařadil i Matěj Kaman. „Po dlouhé době bral zlatou medaili. U něj mě to obzvláště těší. Dva roky byl výsledkově v útlumu, teď se dostává do formy," raduje se Petr Lacek.

Medailisté klubu Takwondo Lacek

Zlatí: Josef Med, Pavel Hájek, Sebastian Akhlas, Jakub Šafařík, Kristýna Kotounová, Natálie Benešová, Dominika Hronová, Tomáš Hron, Matěj Kaman, Matěj Fiala, Patrik Mádlo, David Zápařka, Jindřich Stejskal.
Stříbrní: Michala Razimová, Vojtěch Veselý, David Musel, David Jelínek, Jiří Šťastný, Johanka Kochrdová, David Šimek, Lucie Prokopová.
Bronzoví: Eliška Šťastná, Michala Macková, Karolína Tůmová, Filip Zápařka, Dušan Bláha, Šimon Bulant, Natálie Šikýřová, Denisa Bártlová.