Zápas to byl dramatický, výsledek byl na vážkách až do posledního hodu. Pelhřimov se v tabulce II. ligy posunul na osmou příčku.

PELHŘIMOV – KUTNÁ HORA

5:3 (2919:2885)

Úvod utkání nepřinesl ani náznak toho, kdo by měl vzejít ze zápasu se ziskem bodů. Oba týmy si připsaly po jedné výhře.

Veronika Pohanová sice držela v plných krok s Barborovou, ale mladá pelhřimovská hráčka byla o poznání méně jistější při dorážení kuželek. Barborová slevila až za rozhodnutého stavu, přesto porazila báječných 535 kuželek a byla nejlepší hráčkou celého zápasu.

V paralelním souboji prokazovala letité zkušenosti Z. Vytisková. Po dvou drahách a při vysokém vedení pelhřimovské hráčky na poražené kuželky bylo prakticky rozhodnuto, byť Renková pak snížila.

Ve střední části hrála dobře jen zkušená  kuželkářka z Kutné Hory Adamcová. Zbylé trio se vyloženě trápilo. Landkamerová v souboji s právě Adamcovou prohrála tři dráhy a pak se nechala pro zranění ramene vystřídat. Náhradnice J. Vytisková v rozhodnutém zápase už tempo nechytila.

V souběžném duelu to bylo oboustranné trápění, Dúšková s Klimčákovou chybovaly bohatě (12:11). Když se k tomu přidaly slabé plné v podání hostující hráčky, měla Dúšková radost alespoň z bodu. Ze hry ji mohla mít těžko, prakticky celý zápas bojovala s technikou hodu a celkovým výkonem se ke svému standardu ani zdaleka nepřiblížila.

Před závěrečnou čtveřicí bylo tedy vše otevřené. Soupeři měly po dvou bodech, Kutná Hora byla vpředu o patnáct kuželek.

Z. Pohanová, i když se jí nepovedla jedna dráha, podle očekávání porazila mladinkou Weissovou. Ta se v závěrečné třicítce dostala vyloženě do křeče, když šestkrát za sebou minula základní kuželku. Kutnohorská hráčka udělala celkem 20 chyb a je jasné, že právě díky ní nakonec Pelhřimov slavil vítězství.

Naopak vše pro výhru svého celku udělala Bulíčková. Středočeška patří k elitě II.ligy a v souboji se Skotákovou to potvrzovala. Skotáková ale hrála výborně a možná trochu nečekaně v závěru zápasu její naděje na vítězství ožila. Při předpokládané remíze na dráhy to v jednu chvíli bylo o jen devět kuželek. Prosadila se sice Bulíčková, ale srdnatý boj domácí hráčky pomohl  Pelhřimovu k zisku nesmírně cenného vítězství a dvěma bodům do tabulky.

Výkony: V. Pohanová 492, Z. Vytisková 504, Dúšková 476, Landkamerová (91. Vytisková) 451, Z. Pohanová 482, Skotáková 482 – Barborová 535, Renková 453, Klimčáková 454, Adamcová 496, Weissová 418, Bulíčková 529.

Ostatní výsledky: Jablonec nad Nisou – Lokomotiva České Budějovice 5,5:2,5 (3135:3046), Jičín B – Dačice 6:2 (3087:2992), Ústí nad Labem – Chýnov 6:2 (3039:3008).

Příští kolo: Dačice – Ústí nad Labem, Kutná Hora – Jičín B, Pelhřimov – Žižkov Praha, České Budějovice – Kolín, Spořice – Jablonec nad Nisou.