Ačkoliv Pelhřimov všechny zápasy vyhrál, nedá se tak úplně říci, že by v soutěži neměl soupeře. Těžký zápas v závěru sezóny sehrál se Světlou nad Sázavou, která těžila ze zkušeností v nejvyšší soutěži. „Potrápily nás také Dačice a FA České Budějovice, které mají družstvo složené ze Štírek,“ vyjmenoval kouč největší soupeře.

Spartak ovládl prakticky všechny statistiky, ale sázel na zodpovědnější, týmovou hru. I proto je nejlepší střelkyně Lucie Sůvová v soutěži až druhá. O pět branek více nastřílela Ivana Kohoutová ze Světlé nad Sázavou. „Máme několik hráček, které pravidelně bodují. Nebylo to o jedné. Naše síla však byla spíše v obraně. Všechno to bylo podložené brankářkou, která je naším největším plusem,“ chválí Šárku Domanskou, která měla jen 1,86 inkasované branky na zápas.

Pelhřimov zřejmě ani letos postupové možnosti nevyužije. Družstvo je totiž složené ze studentek či hráček, která mají náročná zaměstnání. Trénuje jen jednou týdně. „Navíc na tom nejsme dobře ani početně. V tuto chvíli se tu snažíme ženský florbal v Pelhřimově spíše udržet. Čekáme až ho doplní současné dorostenky, které máme na velmi dobré úrovni. Pak může být postup téma,“ vysvětlil Jan Knězů.