Vyznavači tohoto kondičního sportu, který se pro naprostého laika dá hodně vzdáleně přirovnat jízdě na rotopedu, stáli před výzvou čtyřhodinového maratonu.
 
„Samozřejmě to nebylo tak, že jsme usedli na spinningová kola a slezli jsme za čtyři hodiny. To by byl hazard se zdravím a nebylo to také cílem celé akce.
 
Řada z mých svěřenců chtěla vyzkoušet, jestli by byla schopna šlapat déle než obvyklých pětačtyřicet minut, tak jsme dali dohromady partu a vyzkoušeli to,“ vypravuje lektorka spinningu Martina Štěchová.
 
Ta rozhodně nedovolila vyznavačům tohoto sportu sáhnout si až na dno svých sil nebo dokonce ohrozit své zdraví. „My se snažíme zdraví upevňovat, nikoliv ničit. Z tohoto důvodu jsem nikomu nedovolila, aby strávil na kole celé čtyři hodiny. Většinou byli dva na jedno kolo, kteří se ve šlapání střídali. Cílem nebylo ušlapat čtyřhodinový maraton, ale na přelomu roku nějak korunovat naše společné úsilí, které tu vyvíjíme zhruba od září.“
 
Při zmíněném maratonu nedošlo jen na urputnou fyzickou dřinu.
 
„Zásluhou toho, že se nám povedlo zajistit sponzory, bylo tu připraveno i občerstvení. Vyznavači spiningu tak mohli posedět a hlavně si popovídat,“ vysvětlil majitel fitness centra Václav Blažek a Martina Štěchová ho doplnila: „Posezení bylo přínosné i v tom, že v rámci lekcí je jen minimum prostoru na podrobnější vysvětlování a zodpovídání dotazů. Tímto jsme vše napravili. Každý se dozvěděl to, co ho zajímalo.“