„Musím říci, že v prvních okamžicích jsem z toho byla hodně zklamaná. Fialovou jsem zvyklá porážet,“ přiznala stříbrná medailistka. Triumf její soupeřky je do značné míry zapříčiněn zvláštními podmínkami šampionátu. Hrálo se totiž ve skleněných kurtech, které jsou zatím v Čechách přeci jenom ve značné menšině.

„Sklo má specifický odraz, tím pádem máte velké problémy s orientací. Navíc jsem dělala chybu v tom, že jsem se bála zkracovat míče. To je přitom v zápasech s Fialovou vždycky klíč k úspěchu. Chyběla mi jistota,“ přiznala Vacková.

Ta se dá získat jen tréninkem. „Připravuji se na úplně jiných kurtech. Fialová má nesrovnatelné podmínky. Často jezdí do Egypta, kde právě ve skleněných kurtech trénuje. Proto jí vše hrálo do karet,“ ví Vacková, která většinu svých tréninkových hodin absolvuje v havlíčkobrodské Kotlině.

Jelikož má z předchozích let ve své sbírce jen bronzové úspěchy, stříbrnou medaili nakonec bere. „Dá se říci, že je to úspěch. Musím být trpělivá. Třeba za rok už z toho bude zlato.“