Asi nejhodnotnějšího výkonu dosáhla Pavla Kladivová, která neoficiálně překonala světový rekord v mrtvém tahu.

Elitní rozhodčí

Na celý průběh dohlíželi tři svědomití rozhodčí špičkové kvality. Jiří Ondráček, legenda silového trojboje a mrtvého tahu, který je již jedenadvacet let držitelem národního rekordu v pozvedu 365 kg v kategorii do 125 kilogramů. Dalším byl Jaromír Kratochvíl, mistr světa a mistr Evropy v silovém trojboji, historicky první reprezentant ČR ve federaci GPC a nelze zapomenout ani na Míšu Rackovou, mezinárodní rozhodčí a vicemistryni Evropy v benchpressu.

Excelentní Kladivová

První se na podiu představily ženy, mezi nimiž excelovala moderátorka této akce Pavla Kladivová. Ještě jako juniorka zvedla neuvěřitelných 195 kilogramů při váze 65,5 kilogramu. Na druhém místě skončila výkonem 100 kilogramů drobná Hana Nachtigalová ze Žatce, která závodí v kategorii do 48 kilogramů. Bronz nakonec putoval až do Teplic pro Kateřinu Türbovou za hezkých 115 kilogramů. Pověstnou bramborovou medaili získala Jana Šindelářová, která sice zvedla 130 kilogramů, druhý nejlepší ženský výkon, avšak při nejvyšší tělesné hmotnosti.

Mezi dorostenci zlato získal nejlehčí závodník Lukáš Krejčí z Třebíče, který podal výborný výkon 180 kilogramů, což je téměř trojnásobek jeho hmotnosti.
Druhé místo obsadil Lukáš Borůvka z Powerteamu Trutnov za 230 kilogramů. Stejnou váhu zvedl i Denys Smovzh z Prahy, který při vyšší tělesné hmotnosti tak obsadil bronzovou příčku.

Na rekord chybělo opravdu málo

Z přihlášených závodníků nabité kategorie juniorů nakonec dorazili jen dva, kteří už od začátku tedy věděli, zvládnou-li zahájit platným pokusem, mají medaili jistou. Šťastnějším nakonec byl Jakub Smejkal, pořadatel Velké ceny Pelhřimova, který si odskočil od pořádání akce, aby se ukázal před domácím publikem. Nakonec se zapsal výkonem 320 kilogramů, přičemž k novému rekordu o hodnotě 337,5 kilogramu chybělo pověstné zatažení ramen. Na druhém místě skončil velmi nadějný lifter Jiří Olenjuk, který při váze 67 kilogramů dokázal poradit s činkou o hmotnosti 180 kilogramů.

Souboj bratrů

V kategorii mužů do 90 kilogramů mohli diváci spatřit nelítostný bratrovražedný souboj Martina a Viktora Horákových, kteří oba disponují ohromnou silou, avšak nakonec rozhodla o vítězství zkušenost Viktora, který už jako mistr Evropy nenechal nic náhodě a pojistil si vítězství výkonem 250 kilogramů.

Martin zvedl základní pokus 240 kilogramů až napotřetí, sice pokaždé lehce, avšak dvakrát s nějakým technickým nedostatkem. Avšak na stříbrné místo mu tento výkon stačil a publikum ještě potěšil svou bitvou s 277,5 kilogramy čtvrtým pokusem o národní rekord. Bohužel však k platnému pokusu trochu ještě chybělo, ale potenciál má tento závodník ohromný. Na bednu vítězů vstoupil ještě Bohuslav Šimek z Trutnova, který si tuto příčku vybojoval před svým oddílovým kolegou Martinem Hurdálkem.

Mezi muži do 110 kilogramů zvítězil Petr Palacký, který v Pelhřimově předvedl neuvěřitelnou formu a nejen, že zvedl svůj soutěžní osobák 290 kilogramů při hmotnosti 98 kg, ale cítil ještě rezervu, tak si na čtvrtý rekordní pokus nechal naložit 302,5 kilogramu, což bohužel zatím ještě bylo nad jeho síly. Na paty mu ale při tom všem velmi šlapal Igor Poljačik z Nového Boru, který zvedl 300 kg a zaostal za Petrem o pouhopouhý jeden reshelův bod.

Bronz avšak stejně jako zlato putoval do oddílu Normy Žatec, jelikož se v této kategorii představil i Jaromír Šruc, který nazvedal úctyhodných 260 kilogramů.

V kategorii mužů nad 110kg zvítězil rozdílem třídy Petr Mrkvica z Powerteamu Trutnov, který si „pohrál“ s 327,5 kilogramu vážící činkou. O druhé místo bojoval Petrův oddílový kolega Radek Rosa s Honzou Vojtěchovským, jedním ze sponzorů akce, závodníkem oddílu SK Xxtreme Nutrition Praha.

Úspěšnější byl nakonec Radek Rosa s výkonem 235 kilogramu, když jeho soupeř neuspěl na čince o váze 240 kilogramů třetím pokusem a zůstal mu tak zapsán výkon o deset kilogramů nižší.

Silný padesátník

Poslední vyhlášenou kategorií byla kategorie veteránů, kde se nakonec účastnili jen dva závodníci starší čtyřiceti let, z nichž nejlepší výkon předvedl Zdeněk Trnka z Teplic, který potáhl činku těžkou 262,5 kilogramu. Na druhém místě Libor Hurdálek dokázal pozvednout úctyhodných 210 kilogramů v 54 letech.

Mezi oddíly s jasnou převahou zvítězil klub SK Xxtreme Nutrition Praha, který byl v Pelhřimově zastoupen osmi závodníky. Na druhém místě skončila Norma Žatec a jako třetí Powerteam Trutnov.

Ve velice prestižním absolutním pořadí jasně zvítězila Pavla Kladivová s 326 body. Pohár za absolutní druhé místo si odnesl Petr Mrkvica z Trutnova s 281 body a finanční odměně neušel ani organizátor akce Jakub Smejkal, který skončil s 277 body na třetím místě.

JAKUB SMEJKAL