Nováček se tak v tabulce stále drží v lepší polovině. S osmi body mu patří šestá příčka.

NÁCHOD – PELHŘIMOV 6:6

Utkání začalo vyrovnanou první třetinou, když se za Pelhřimov trefil Poduška a zařídil stav 1:1. Po obrátce pokračoval pohledný florbal, ale šťastnější mohli být domácí, kteří získali dvoubrankové vedení. To v závěru třetiny zminimalizoval Poduška.

Náchod pokračoval i nadále hrou ze zajištěné obrany, ale ve třetí třetině se děly velké věci. Spartak nejprve otočil na 3:5, domácí kontrovali vyrovnáním. Nerozhodný výsledek zůstal i po posledním hvizdu rozhodčího, když oba týmy v závěru vstřely po brance.

„Vzhledem k průběhu zápasu jsme měli velké šance na vítězství. Přesto jsem spokojený, bod ze soupeřova hřiště se cení,“ komentuje utkání trenér Spartaku Pelhřimov Jan Koten.

Branky Pelhřimova: 42, 51. a 57. Zápotočný, 19. a 35. Poduška, 52. Lisa. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 34:32. Třetiny: 1:1, 2:1, 3:4. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, M. Blažek, Kučera, Švrkala – Zápotočný, Poduška, Jirků, J. Lisa, Březina, J. Blažek.

ZNOJMO – PELHŘIMOV 4:3

Duel proti lídru tabulky, který neztratil dosud ani bod, nabídl kvalitní florbal. Znojmo začalo na tři pětky, přičemž v první části hosty přehrávalo.

Ve druhé třetině se iniciativa dostala na hole borců z Vysočiny, což bylo znát i na skóre. Spartak druhou část vyhrál rozdílem tří branek a ujal se vedení 2:3. Bohužel v poslední části hry pelhřimovská obrana dvakrát zaváhala a Znojemští otočili vývoj skóre ve svůj prospěch.

„Soupeř nám bohužel minutu před koncem vstřelil branku. Vzhledem k průběhu utkání bychom si bod určitě zasloužili. Herně jdeme určitě nahoru, zápas od zápasu je to na naší hře vidět,“ domnívá se trenér Jan Koten.

Branky Pelhřimova: 32. Lisa, 35. Poduška, 40. Zápotočný. Vyloučení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 31:22. Třetiny: 2:0, 0:3, 2:0. Pelhřimov: Pech – Kos, M. Blažek, Kučera, Švrkala – Zápotočný, Poduška, Jirků, J. Lisa, Březina, J. Blažek.

Ostatní výsledky

TJ MEZ Vsetín – SK Bivoj Litvínov 3:5, FBC Vikings Kopřivnice – FBC Kladno 8:6, Sparta Praha – 1. MVIL Hrabová 6:5, Královské Vinohrady – Paskov Saurians 4:0, TJ VHS Znojmo – FBŠ Jihlava 5:1, TJ MEZ Vsetín – FBC Kladno 1:13, FBC Vikings Kopřivnice – SK Bivoj Litvínov 4:3 pp, Sparta Praha – Paskov Saurians 3:6, Královské Vinohrady – 1. MVIL Hrabová 5:3, FTS Florbal Náchod – FBŠ Jihlava 3:2.