K vidění bude kompletní česká autokrosová špička v čele s úřadujícím mistrem Evropy Petrem Bartošem. Do Humpolce jako již tradičně přijede i dvaašedesátiletý nestor českého autokrosu Jaroslav Hošek a další jezdci zvučných jmen, jakými jsou Roman Keřka, Jan Smrž, Vítězslav Nosálek, Boris Vaculík, Ladislav Hanák a další.

Diváci uvidí jezdce České trofeje, což je závod vypsaný pro plechová vozidla. Zajímavé jsou i souboje Racer buggy. V této divizi startují závodníci od pěti do patnácti let.

Po loňské premiéře bude ve spodní části areálu umístěna velkoplošná obrazovka, na které bude možno sledovat závodní klání na méně přehledných částech tratě.

Samozřejmostí je dostatek stánků s občerstvením. O pobavení se bude starat Promo team rádia Vysočina, který pro diváky připravil soutěže. Dále bude k vidění ukázka vyprošťování osob z havarovaného vozu.

Tento zajímavý zásah provede místní jednotka hasičského záchranného sboru kraje Vysočina.

 

Program závodů

Sobota – 11.45: 1. oficiální trénink, 14.30: 2. oficiální trénink, 17.30: 1. série rozjížděk Racer buggy.
Neděle – 8.30: 1. série rozjížděk všech divizí mimo Racer buggy, 10.45: 2. série rozjížděk všech divizí, 13.15: 3. série rozjížděk všech divizí, 15.45: finálové jízdy, 17.30: dekorování vítězů.