„Velice nám vyšel vstříc Lukáš Vlček, starosta Pacova, bez jehož pomoci bychom nemohli tyto závody v Pacově uspořádat,“ konstatoval hlavní pořadatel stovkování Jan Čekal a dodal, že úroveň a prestiž těchto závodů se s nápadem uspořádat je na umělém povrchu zvedla a zlepšila.

Na závody přijelo ze sedmi krajů České republiky pětačtyřicet mužů a osmatřicet žen, mezi které patřili i zástupci národních reprezentačních týmů.

Úkolem soutěžících bylo zdolat na sto metrech bariéru, přeběhnout kladinu, na rozdělovači zapojit hadici a běžet do cíle. Normální mužská stovka bez překážek se dá uběhnout okolo dvanácti vteřin.

Národní rekord na sto metrech s překážkami stále drží Michal Staněk z SDH Havířov město, který na mistrovství České republiky loni v září v Plzni dokázal s časem 15,99s zdolat magickou hranici a dostat se pod „šestnácku“.

Výkony v Pacově také byly obdivuhodné. Na prvním postu skončil Jiří Volf ze Širokého Dolu na Svitavsku, a to s časem 16,69s. Druhý byl Martin Stuchlík z HZS Jihlava, jehož pokus byl korunován časem 16,92s.

Takřka domácí Vladimír Janko z Počátek svou stovku uběhl v čase 16,95s.

Po mužích nastoupily ženy. Opět pro zajímavost uvádíme národní rekord v ženské kategorii. Ten drží Klára Šenkeříková z SDH Pravčice. Klára v rámci seriálu Český pohár v běhu na 100m překážek, který se konal v srpnu loňského roku v Kamenci, zdolala celou trať za 17,60s.

Ženy na pacovském stadionu se také nenechaly zahanbit, a tak, která se chtěla dostat do první pětky, musela být pod devatenácti vteřinami.

Na postu nejvyšším se umístila Andrea Hrouzková ze Štěpánova s časem 18,27s. Druhý čas 18,32s patřil Monice Sedlaté z Kvasin. Petra Čekalová z Rohovky si odvezla pohár za třetí místo, stovku uběhla za 18,36s.

Rohovecké stovkování se líbilo nejen závodícím, ale i samotnému starostovi Pacova. Lukáš Vlček projevil již nyní zájem o uspořádání závodů na půdě města i příští rok.

Více o stovkování se můžete dozvědět na www.sdhrohovka.estranky.cz