„Těžší to bylo v první jízdě, kdy se mi nepovedl tolik start. Ve druhé to bylo lehčí. Když jsem předjel Martina (Žeravu – pozn. autora), nastavil jsem si své tempo a zbytek závodu jsem si již pohlídal,“ radoval se v cíli Zaremba.

Celkově druhý skončil Petr Bartoš a i on byl navýsost spokojený. „Chtěl jsem být do pátého místa a jsem na bedně. Místní trať mi sedí, v Pacově rád závodím,“ uvedl desetinásobný mistr republiky.

V solidní světle se představil náměšťský jezdec Petr Stloukal, za sedmé a osmé místo získal dohromady 27 bodů a trumfnul tak zkušenějšího parťáka z týmu Team Max 2, Františka Mácu z Třebíče.

Asi největší vzrušení přinesla druhá jízda v kategorii Veterán. Petr Kovář se s Romanem Heinrichem dlouho přetahovali o vedení, ale v závěru měl navrch zkušenější Kovář. „Když mě Roman dvě kola před koncem předjel, myslel jsem, že je hotovo. Řekl jsem si, že to ještě zkusím a povedlo se,“ usmíval se Kovář.

„Petr bojoval jako čert. Škoda, že jsem o vítězství přišel v posledním kole, snad to vyjde příště,“ povzdychl si Heinrich.

Pátým a šestým místem se blýskl domácí závodník Jiří Hrobský.

Výsledky – Open, 1. jízda: 1. Zaremba (KTM), 2. Čepelák (Yamaha), 3. Bartoš (Honda). 2. jízda: 1. Zaremba, 2. Bartoš, 3. Žerava (Honda). MX2, 1. jízda: 1. Romančík, 2. Michalec (oba Honda), 3. Finěk (Yamaha). 2. jízda: 1. Michalec, 2. Gregor (Kawasaki), 3. Romančík. Veterán, 1. jízda: 1. Kovář, 2. Heinrich ™, 3. Krč (Honda). 2. jízda: 1. Kovář, 2. Heinrich, 3. Krč.