Prokop opanoval deset rychlostních zkoušek a do cíle přijel s téměř padesátisekundovým náskokem před novým lídrem seriálu, Estoncem Aavou. Skvělý výkon znamenal v celkové klasifikaci jedenáctou příčku.

Skvělý vstup

„Jsem nesmírně šťastný. Vítězství však nebylo tak jednoduché, jak vypadají výsledky. Naopak Německá rallye je nesmírně náročná a je zde jednoduché udělat chybu. Doufám, že ve vítězném tažení budeme pokračovat i na dalších závodech v Katalánsku a na Korsice,“ radoval se šťastný vítěz.

Přitom Německá rallye nikdy nepatřila k Prokopovým oblíbeným, přestože přiznal, že je vlastně jeho domácí tratí. Teď ji možná vezme na milost.
„Na asfaltu mi rychlost nechybí. Doufám, že zde mohu pomýšlet na špičkový výsledek,“ řekl před startem jihlavský jezdec.

Prokop s Tománkem vstoupili do Německé rallye podobně impozantně jako ve Finsku. Ve všech šesti rychlostních zkouškách první etapy v okolí řeky Mosely vyhráli a vytvořili si minutový náskok před druhým Aavou.

„Po výpadku ve Finsku jsem nebyl v jednoduché situaci, ale úvodní časy mě rychle uklidnily,“ oddechl si Prokop.

Drobné problémy  naštěstí zvládli

V úvodu druhého dne však Aava začal Prokopův náskok stahovat. „Úvod etapy byl hodně složitý. Nemohl jsem se dostat do rytmu, čímž jsem se dopustil drobných jezdeckých chyb, naštěstí jsme zdárně ustáli i jednu krizovku. Na obou vojenských vložkách jsme Urmovi zpětně odskočili a odsunuli ho do klidnější vzdálenosti,“ uvedl čtyřiadvacetiletý pilot.

V závěrečném dni si už Prokop náskok bez větších problémů pohlídal.

„Opět musím poděkovat celému týmu za přípravu auta. Roman Kresta nám opět pomohl najít výtečné nastavení, ale největší dík patří českým fanouškům. V takové atmosféře se závodí fantasticky,“ zasnil se Prokop.

Německé rallye

Pořadí JRC:

 

1. M. Prokop/J. Tománek (Citroën C2 Super 1600) 3:52:26,9, 2. U. Aava/K. Sikk (Estonsko, Suzuki Swift) +49,5, 3. C. Rautenbach/D. Senior (Citroën C2 Super 1600) +2:15,9, 4. A. Burkart/M. Kölbach (Německo, Citroën C2 Super 1600) +4:24,1, 5. J. Béreš/ P. Starý (Slovensko, Renault Clio) +8:49,6, 6. J. Mölder/K. Becker (Estonsko, Suzuki Swift) +9:22,4, 7. Y. Bonato/B. Boulloud (Francie, Citroën C2-R2) +13:05,6, 8. A. Pärs/K. Järveoja (Estonsko, Suzuki Swift) +13:21,4.

 

Průběžné pořadí JRC:

 

1. Aava 32 bodů, 2. Andersson 28, 3. Sandell (oba Švédsko) 19, 4. Mölder 17, 5. Prokop (CZ) 16, 6. Burkart 14, 7. Béreš (SK) 13, 8. Rautenbach 11.