IV. CEBIA Rallye Pelhřimov se uskuteční 3. a 4. srpna jako součást mediasport.cz Mistrovství České republiky v rally 2007, Mistrovství České republiky v rally historických automobilů 2007, Trofej Zóny střední Evropy v rally historických automobilů 2007 a volný zónový podnik. Pelhřimovská rallye se opět pojede jako Memoriál Tomáše Vojtěcha.

Tragická nehoda

Stalo se před dvěma lety, byla sobota 16. dubna 2005. Tomáš Vojtěch ztratil na rychlostní zkoušce číslo 4 v Nové Cerekvi vědomí, jeho Peugeot 206 WRC se startovním číslem 5 vyjel mimo silnici, naštěstí zásluhou duchapřítomnosti slovenského spolujezdce Emila Horniačka se havárie obešla bez dalších tragických následků. Jednatřicetiletý liberecký jezdec však navzdory okamžité lékařské pomoci na následky srdeční příhody zemřel.

Dvoudenní závod

Pořadatelé z Pelhřimova již podruhé jedou mistrovský závod jako jeho memoriál. Agilní organizátoři z Rallye Klubu Pelhřimov v čele s ředitelem závodu Richardem Gnojkem postoupili z loňského úspěšného rallysprintu mezi mistrovské dvoudenní rally.

Ředitelství rally najde azyl opět v administrativní budově areálu Silnice Hejda v Pelhřimově, kde se uskuteční v pátek 3. srpna administrativní a technická přejímka. Seznamovací jízdy na úsecích rychlostních zkoušek jsou v plánu ve čtvrtek od 9 do 19 hodin a v pátek od 8 do 12 hodin. Start rally proběhne v pátek 3. srpna v 17 hodin z Masarykova náměstí v centru Pelhřimova.

Soutěžní posádky v první etapě čeká 137 km dlouhá trať, která obsahuje 4 rychlostní zkoušky na dvou úsecích v délce 30 km. Jezdce prověří rychlostní zkoušky s názvem Křešín a Zhoř. Právě na rychlostním testu z Bratřic do Zhoře se nachází divácky atraktivní skok. První vůz se v cíli páteční etapy objeví ve 21:32 hodin.

Tečka na letišti

Druhá etapa startuje v sobotu 4. srpna 8 hodin, na jezdce čeká dalších devět rychlostních zkoušek na třech úsecích Nová Cerekev, Křemešník a Dudín. V cíli se nejlepší posádky objeví v 17:39 hodin, za sebou budou mít 443 km dlouhou trať čítající 13 náročných rychlostních zkoušek v celkové délce 114 km.

Jednotlivé rychlostní testy se vyznačují velkou obtížností.

Vyhlášení výsledků a rozdílení cen proběhne v sobotních večerních hodinách v prostoru areálu letiště u obce Kámen. Právě v těchto rozlehlých prostorách bude umístěno servisní a uzavřené parkoviště.