„Soutěží se ve třech disciplínách. Výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže, v běhu na sto metrech s překážkami a v požárním útoku,“ prozradil velitel soutěže Libor Hanuška. Počasí profíkům přálo, a tak o kvalitní výkony nebyla nouze.

Až neuvěřitelný výkon předváděli závodníci, když s osmi a půl kilogramovým žebříkem dokázali v mžiku vyšplhat na věž do čtvrtého podlaží. A za jaký čas se to dá zvládnout?

Mezi excelentní závodníky se dá zařadit Vladimír Janko z Pelhřimova, který vše až na vrchol věže dostal za úctyhodných 14,76 vteřin, nebo Libor Šťastný z Třebíče, který to zvládl za 14.71 vteřin.

Druhou, neméně náročnou disciplínou, kterou museli závodníci splnit, byly stovky.

Stovka za šestnáct

S těmi si opět závodníci z Vysočiny poradili v celku hravě. Martin Stuchlík z Jihlavy celou trasu, kde na něj čekala bariéra, kladina a zapojení hadic uběhl za 16,76 vteřiny.

Druhý v jednotlivcích skončil Michal Hadrava z Pelhřimova.

„Je to dobrý, jsme spolu s Jihlavou na třetím až čtvrtém místě,“ pochvaloval si umístění Jiří Blažek z pelhřimovského hasičského záchranného sboru. To ovšem na všech jedenáct družstev čekala disciplína královská, a to požární útoky.

„Ty s tabulkou pokaždé zamíchají a zpravidla umístění změní,“ konstatoval jeden z diváků Radek David.

Vše nakonec dopadlo pro kraj Vysočina dobře. První skončila Třebíč, druhé Blansko a třetí Pelhřimov.