K velkému triumfu ji přitom postrčila náhoda

„S břišním tancem jsem začala před několika roky z čistého zájmu. Tancovala jsem ráda již odmala, prostě jsem zkusila i tohle a hned mě to oslovilo,“ konstatuje novopečená šampionka z Pelhřimovska, která si pražský fi nálový večer podle svých slov jaksepatří užila.

„Do soutěže jsem se přihlásila bez jakýchkoliv ambicí. Možná i to mi pomohlo. Na rozdíl od favoritek jsem asi vypadala uvolněněji, což je při tanci hodně důležité,“ vzpomíná čtyřiatřicetiletá tanečnice, jak si hned po úvodním vystoupení mnohem mladší hlavní favoritky připadala v sále jakoby do počtu. Helena Marešová zůstala klidná až do okamžiku, kdy se očekávaná vítězka ocitla při vyhlašování vítězů na druhém místě. „Když jsem pak uslyšela svoje jméno, byla jsem hodně naměkko,“ nezapírá radost a dojetí zároveň.

Jako vzpomínka na velký den jí poslouží kromě nádherného soutěžního kostýmu, který si po večerech sama ušila, především hlavní cena – zájezd do Tunisu. Tam se chystá co nevidět a nikoliv pouze za sluníčkem. „Prý se tam bude tancovat dvakrát denně. Třeba se zase něco přiučím.“