KAPLICE – PELHŘIMOV 80:84

Úvod utkání vyšel lépe domácímu celku, který se prosazoval dobrou střelbou z tříbodové vzdálenosti a tím si udržoval mírný náskok až do konce druhé čtvrtiny (43:38). Tento stav dokázali domácí kvůli špatné obraně Pelhřimova ještě na začátku třetí čtvrtiny navýšit až na rozdíl 13 bodů. To bylo však z jejich strany vše a od této doby se začala konečně projevovat zkušenost pelhřimovského týmu, který v dramatické koncovce dokázal dovést zápas do vítězného konce.

Body Pelhřimova: Kubíska 30, Rajčan 23, Rizák 10, Jelínek 7, Novák, Kučera 5, Nehasil 4. trojky 11:5. Šestky: 11/7:26/18.

J. HRADEC B – PELHŘIMOV 55:69

Utkání mělo velmi vyrovnaný průběh. Pelhřimovští těžili hlavně ze hry Kubísky, který po celý zápas kraloval pod košem. V první čtvrtině zaznamenal všechny body hostující celku. Rozhodující moment utkání nastal ve třetí čtvrtině, kdy se Pelhřimovu podařilo odskočit na rozdíl devíti bodů. Od těchto chvil už hosté vývoj skóre bezpečně hlídali, do závěrečné sirény navýšili svůj náskok na čtrnáct bodů. Tímto utkání uzavřeli pelhřimovští basketbalisté první polovinu základní části s výbornou bilancí sedmi vítězství a žádné porážky. Od příštího kola je čekají odvetná utkání, ve kterých by měli potvrdit první místo v tabulce a tím nejvýhodnější pozici pro následné play off.

Body Pelhřimova: Kubíska 41, Kučera 7, Rajčan, Jelínek 6. Kolbl 4, Novák, Rizák 2, Markvart 1. Trojky 3:4. Šestky: 12/6:18/12.

J. HRADEC B – HUMPOLEC 65:79

Před zápasem s Jiskrou měl J. Hradec na kontě pouze jen jednu prohru v letošní sezóně. Navíc soupeř nastoupil se čtyřmi pendlujícími hráči. Proto domácí nastoupili s obavami o výsledek. Nástup do utkání se však povedl a hned v první čtvrtině si Jiskra vybudovala jedenáctibodový náskok. Jihočeši neproměňovali jasné šance a zbytečně ztráceli míče špatnými přihrávkami. V druhé čtvrtině přišel na Jiskru útlum a první bod dal až Jirák v 8. minutě. Za celou čtvrtinu Humpolec zaznamenal jen šest bodů, ale hosté také tápali v zakončení, takže měli domácí v poločase k dobru mírný náskok. Druhá půle vyšla Humpolci na jedničku. Především díky bodům Prince a trojkám Zeta se podařilo bodový náskok navyšovat. Jiskra podala velmi disciplinovaný výkon, měla větší chuť po vítězství, což rozhodlo o výhře proti méně zkušenému soupeři.

Body Humpolce: Princ 33, Dygrýn 12, Vaněček, Vítek 10, Zet 9, Jirák 4, Hrala 1. Čtvrtiny: 12:23, 13:6, 18:22, 22:28.