Mrzet atletky Slavoje Banes Pacov, které vezou 151,5 bodu, může, že je od pátého místa Českých Budějovic dělily pouhé čtyři body. „Těsná prohra s Českými Budějovicemi nás mrzí. Celou dobu jsme byli před nim, pořadí se měnilo až po patnáctistovce a štafetách,“ připomenul předseda pacovského atletického klubu Pavel Zajíc.

V Třebíči měl k dispozici šestnáct závodnic, kromě Anny Touskové, která se vrací po zranění, Lucie Hájkové a Terezy Bérešové ostatní bodovaly. Nejvýrazněji Michaela Kovandová, která díky kvalitnímu umístění v kouli, disku a trojskoku zajistila pro družstvo 23 bodů. Jako přínos se hned na úvod sezony ukázala z pražské Dukly hostující Rebeka Slanařová, která byla druhá v trojskoku a v dálce brala páté místo za nový osobní rekord 5,37 metru. „Ze strany Rebeky Slanařové mě potěšil i přístup, pro družstvo bude přínosem,“ poznamenal Pavel Zajíc.

Osobní rekord si vylepšila také Pavla Vaňková, která byla čtvrtá na 400 metrů překážek za 65,70 sekundy. Disciplínu ovládla v čase 63,32 sekundy Johana Šímová. Druhé pacovské vítězství obstarala v neděli Lucie Kozojedová, která prvenství v hodu diskem navíc ozdobila osobním rekordem 44,18 metru.

Pěkných deset bodů brala za třetí místo tyčkařka Rafaela Burda, která překonala 3,05 metru a na rozdíl od řady soupeřek se uměla vyrovnat s nepříjemnými větrnými podmínkami. Ve výšce skončila na děleném šestém místě za výkon 1,54 metru z Humpolce hostující talentovaná Sofie Bártová (ročník 2009). „Pro ni to byly první takovéto závody, sbírá zkušenosti,“ uvedl na konto mladé závodnice Pavel Zajíc.

V konečném účtování chyběly Slavoji body za běhy. Nikola Ježková byla sice na stovce druhá, ale neprosadila se na dvoustovce. Za bodovanými místy skončily i Anna Tousková, Lucie Hájková a Tereza Bérešová.

Na úvod sezony nakonec nepomohly ani dvě atletky, které získal Slavoj Pacov na hostování z USK Praha. Sabina Duchoslavová by se měla do ligových závodů zapojit až od druhého kola, které se koná v sobotu 27. května v Praze na Slavii, Monica Foottit se na poslední chvíli ze startu v Třebíči omlouvala. „Na úvod sezony jsme dopadli slušně, ještě máme rezervy a můžeme se zlepšovat,“ dodal ve svém hodnocení Pavel Zajíc.

Úvodní kolo A skupiny I. ligy žen v Třebíči ovládla podle očekávání pražská Slavia, která si při pozměněném bodování připsala 321,5 bodu.