Ve Vlašimi se musel Slavoj Banes Pacov podle očekávání obejít bez Lucie Kozojedové, Anny Touskové a Moniky Zajícové, absentovaly hostující Monica Foottit i Sabina Duchoslavová a na poslední chvíli vypadla ze sestavy i jinak spolehlivě bodující tyčkařka Rafaela Burda. Přesto družstvo bezpečně uhájilo šesté místo a jen devět bodů nakonec ztrácelo na pátou příčku. „S výsledkem jsme spokojení, vzhledem k absencím jsem měl obavy, abychom šesté místo obhájili, to se podařilo,“ říkal k závodům ve Vlašimi předseda pacovského atletického klubu Pavel Zajíc.

Nejvíc bodově přispěla Michaela Kovandová (23 bodů), která bodovala v disku, kouli i trojskoku. Znovu na sebe upozornila hostující Rebeka Slanařová (20) bodů, která soutěž trojskokanek výkonem 12,28 ovládla, a v dálce si zlepšila osobní maximum na 5,45 metru. „Rebeka Slanařová byla opět super, ale pochvalu zaslouží všechny závodnice,“ připomenul Pavel Zajíc.

Druhé prvenství pro Pacov v disciplíně přidala Johana Šímová, která vyhrála 400 metrů překážek v nejlepším čase sezony 62,15, díky umístění v disku a kladivu významně bodovaly spolu s Michaelou Kovandovou další vrhačky, tedy Renata Tenklová a Marie Novotná.

Stoper Luká Kryštůfek (v červeném) patřil rovněž v uplynulém ročníku moravskoslezské divize D mezi hlavní opory fotbalistů v tabulce desáté Staré Říše.
Divizní fotbalisté Staré Říše ukázali i přes drobné problémy tradiční standard

Pěkné bylo druhé místo Nikoly Ježková na stovce v sezonním maximu 12,09, za čtvrté místo přidala solidních devět bodů čtrnáctiletá výškařka Sofie Bártová (1,61), nový osobní rekord 12:32,76 z běhu na 3000 metrů má Tereza Bérešová.

Na druhé straně se nepovedly štafety, pacovské atletky mají na víc než desátá místa a podprůměrné vlašimské časy.

Závěrečné čtvrté kolo první ligy družstev pořádá v neděli 20. srpna Spartak Praha 4. Slavoj Pacov může o konečné šesté místo přijít už jen v případě mimořádné souhry nepříznivých okolností. „V srpnu bychom měli jet do Prahy v silnější sestavě a prvoligovou příslušnost potvrdit,“ dodal Pavel Zajíc.

Bodované výkony atletek TJ Slavoj Banes Pacov:
100 metrů – 2. Ježková 12,09
200 metrů – 10. Ježková 26,25
400 metrů – 6. Vaňková 58,32
3000 metrů – 9. Bérešová 12:32,76
400 metrů překážek – 1. Šímová 62,15, 5. Říhová 65,22
4 x 100 metrů – 10. Pacov (Ježková, Šímová, Říhová, Vaňková) 51,23
4 x 400 metrů – 10. Pacov (Šímová, Vaňková, Říhová, Hájková) 4:33,94
disk – 3. Kovandová 40,86, 5. Novotná 37,45, 7. Tenklová 34,59
kladivo – 4. Tenklová 36,81, 6. Novotná 27,46
koule – 4. Kovandová 11,45
dálka – 6. Slanařová 5,45
trojskok – 1. Slanařová 12,28, 9. Kovandová 11,27
tyč – 9. Dolejšová 2,72
výška – 4. Bártová 1,61

Družstva ve 3. kole:
1. ASK Slavia Praha – 369,5
2. Atletika Vlašim – 229
3. Spartak Praha 4 – 191
4. TJ Sokol Č. Budějovice – 166,5
5. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín – 147,5
6. Slavoj BANES Pacov – 138,5
7. USK Praha B – 83,5
8. TJ Lokomotiva Beroun – 70,5

Družstva po 3. kole
1. ASK Slavia Praha – 24 (1028)
2. Atletika Vlašim – 18 (617)
3. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín – 18 (578)
4. Spartak Praha 4 – 17 (567,5)
5. TJ Sokol Č. Budějovice – 13 (491,5)
6. Slavoj BANES Pacov – 9 (434,5)
7. USK Praha B – 5 (300,5)
8. TJ Lokomotiva Beroun – 4 (265)