Klíčový byl vstup do zápasu. V něm exceloval Mikuláš Krejčí, který v úvodní desetiminutovce zaznamenal pět branek a domácí získali vedení 6:2. Hosté do přestávky snížili na dvoubrankový rozdíl a ve druhém poločase dokonce vyrovnali. To bylo tři minuty před koncem.

Pak se ale k zakončení humpolecké útočné akce dostal Michal Brož a jako správný kapitán zápas rozhodl. Humpolec tak v tabulce poskočil na pátou příčku. V neděli se představí na hřišti Drakenu Brno.

HUMPOLEC - OSTOPOVICE 17:16
Branky Humpolce: Brož 6, M. Krejčí 5, Zezula, P. Čmok 3. Rozhodčí: Václavik. Diváci: 100. Poločas: 10:8. Humpolec: F. Čmok - Koumar - Morava, Herman, M. Šidlák, Toman - Brož, M. Krejčí, Zezula, P. Čmok. Ostatní výsledky: Osek nad Bečvou - MS Brno 13:18, Dobruška - Draken Brno 15:19, Dobruška - MS Brno 19:10, Osek nad Bečvou - Draken Brno 20:20, Vítkovice - 1. NH Brno 24:10, Pustějov - Veselí nad Moravou 14:11.