Pokud v následujících dvou utkáních před svými fanoušky neklopýtnou, budou slavit postup přes Start 98 do druhého kola play down I. ligy.

START98 – PELHŘIMOV 5:6

Domácí sice začali náporem, ale ten změnu skóre nepřinesl. Naopak Pelhřimov se po třech minutách otřepal a zasadil soupeři dva tvrdé direkty. Zaváhání obrany Startu využil ke gólu Zrzavý a za necelou minutu zvýšil Knězů na 0:2. Spartak hrál v tu chvíli ve velké pohodě, byl lepším týmem a kráčel za vítězstvím. V 10. minutě vyprodukoval pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl Kučera a hosté vedli už o tři branky. Pak sice domácí Mareš snížil, ale bleskovou odpověď obstaral opět Kučera.

Také ve druhé třetině se hrálo podle pelhřimovských not. Chybné vyhození brankáře potrestal gólem Švrkala. Pak sice snížil Zapadla, ale nádherná kombinace s gólem Knězů vyhnala domácího brankáře Cmírala na střídačku.

Ve třetí části Pelhřimov polevil a hrál si doslova s ohněm. Na tempu nepřidal ani poté, co za Venkrbcem zazvonila tyč, takže Start se dostal ke korekci výsledku. Jeho finiš nastartovala využitá přesilovka ve 48. minutě, pak se prosadil Svoboda a v poslední minutě dostal domácí na dostřel Stejskal. Víc už ale Start nedokázal, Pelhřimov si závěr zkušeně pohlídal.

„Ve srovnání se sobotou to bylo nebe a dudy. Nepovedl se nám sice úvod, ale pak jsme dali dva góly a dostali zápas pod kontrolu. V závěru se sice dostal soupeř na rozdíl jednoho gólu, ale za tu zbývající půlminutu si větší šanci nevytvořil," zhodnotil zápas hrající trenér Martin Kos.

Branky a nahrávky: 11. Mareš (Boubelík), 33. Svoboda (Zapadlo), 48. Kropáček (Piňos), 54. Svoboda (Boubelík), 60. Stejskal (Štyler) – 5. Zrzavý (Fučík), 6. Knězů (Charouzek), 10. Kučera (Bína), 12. Kučera (Bína), 22. Švrkala, 36. Knězů (Charouzek) . Rozhodčí: Dolanský a Sýkora. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:20. Diváci: 30. Třetiny: 1:4, 1:2, 3:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Holada, Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška, M. Bína, Fučík.

Ostatní výsledky – play off: Ústí n. L. _ Hattrick Brno 4:5 (série 1:3), Rožnov pod Radhoštěm – Litvínov 3:8 (série 1:3), Znojmo – Královské Vinohrady 8:9 (série 2:2), play down: Kopřivnice – Paskov 12:3 (série 2:0).