Největší adeptkou na prvenství by měla být nejlepší české stolní tenistka posledních let Hana Matelová (ASRTT Etival), která je už pětinásobnou mistryní republiky. „Hanka Matelová je pochopitelně velkou favoritkou, ale Zdena Blašková bude chtít titul obhájit a bez šance na postup hodně daleko, na medaili, nebude ani Linda Záděrová,“ odhadl šance trenér havlíčkobrodských stolních tenistek Bohumil Vožický. HB Ostrov získal o uplynulém víkendu prvenství v základní části extraligy.

Za Hanou Matelovou a Zdenou Blaškovou se v nasazovacím žebříčku seřadily Karin Grofová, Markéta Ševčíková (obě Hodonín), Tamara Tomanová a Nikita Petrovová (obě Ostrava KST). Vysoko tam najdeme nejen Lindu Záděrovou, ale i Veroniku Polákovou, další hráčku HB Ostrov.

Po polovině ročníku patří fotbalistům Chotěboře (na snímku) třetí místo, se ztrátou tří bodů na vedoucí Okříšky. Podaří se jim na jaře zabojovat o historický úspěch?
Fotbalisté Chotěboře vyzkoušeli v přípravě jiný herní styl, teď je trápí absence

Rovnou hlavní soutěž by měla hrát ještě Tereza Pytlíková. Nestartuje naopak jejich klubová spoluhráčka Aneta Širučková a chybí i zmíněná Kateřina Tomanovská. Hlavní soutěž se bude týkat šestnácti žen, z kvalifikace je doplní dalších osm.

Titul ve smíšené čtyřhře před rokem získali Tomáš Polanský (tehdy Saarbrücken) a Iva Meidlová Čečotka (El Niňo Praha). Ti na nadcházejícím šampionátu nestartují.

Kvalifikace se hraje v pátek 22. března, hlavní soutěž začíná v sobotu, v neděli 24. března jsou na programu semifinále a finále.