„Nevybavuji si, že by se mi tam někdy dařilo. Nejedu tam s žádným nadšením,“ svěřil se kmenový hráč Nového Města, který ligové soutěže hraje v Rakousku za Amstetten.

Ilustrační foto.
Třebíč prohrála s Benátkami po nájezdech

Segmentové dráze, vybudované v roce 2008, na chuť prostě nepřišel. „Vždy, když jsem v Pelhřimově, přemlouvám Petra Bínu (správce kuželny – pozn. aut.), aby mi aspoň na chvíli pustil vedlejší saduritovou dvojku. Na ní si zahraji více,“ přiznal se.

Krajské přebory mužů v posledních letech měly překvapivé vítěze. Před dvěma lety pole favoritů doslova šokoval žirovnický David Švéda, loni triumfoval právě Stloukal.

Ačkoliv se jedná o hráče, který si v roce 2007 zahrál v Košicích na mistrovství světa, hlavním favoritem rozhodně nebyl. Především proto, že se hrálo na čtyřce PSJ Jihlava, kde měli uplatnit znalost drah místní interligoví hráči. Jenže se nestalo.

DALŠÍ POSUN. Fotbalový útočník Michal Dočekal (vpravo) bude na jaře oblékat dres druholigové Líšně.
Třebíčský talent Dočekal se dočkal, v Líšni okusí druhou ligu

„Přiznám se, že už si to moc nevybavuji. Vzpomínám si jen, že domácí se většinou trápili, mně se naopak v ten den dařilo,“ přidal už blednoucí vzpomínku Miloš Stloukal.

POVEDE SE ODVETA?

Kuželkáři PSJ Jihlava dostávají možnost k odvetě. Do Pelhřimova jich na základě kvalifikačního klíče jede hned osm. O přebornický titul budou usilovat Václav Rychtařík, Jiří Ouhel, Daniel Braun, Stanislav a Jiří Partlové, Tomáš Valík, Jaroslav Matějka a Robin Parkan. Poslední jmenovaný hraje o ligové body v německém Breitengüßbachu.

Stanislav Partl ho za úplně největšího favorita nepovažuje. „Naší jedničkou je momentálně Dan Braun, i když se v posledním interligovém zápase k šestistovce protrápil. Dlouhodobě má vysokou výkonnost. Na nejvyšší pozici by mohl také skončit Tomáš Valík, ten má teď formu,“ označil favority.

DALŠÍ POSUN. Fotbalový útočník Michal Dočekal (vpravo) bude na jaře oblékat dres druholigové Líšně.
Třebíčský talent Dočekal se dočkal, v Líšni okusí druhou ligu

Soutěž žen má favoritku jednoznačnou. Je jí reprezentantka a hráčka prvoligové Jihlavy Jana Braunová. Spíše než soupeřky řeší, jak se srovnat s atypickou hernou v Žirovnici.

„Naposledy jsem tam hrála ještě na dvoudráze. Když tam už na čtyřce bylo mistrovství kraje, byla jsem zrovna těhotná. O kuželně jsem slyšela jen z vyprávění a mám z toho respekt. Uvidím, jak s tím vším vyrovnám. Pro mě je důležitý rytmus při hře. Snad se mi ho povede najít,“ svěřila se.