„První polovina byla z naší strany velmi špatná. Hráli jsme bez pohybu a bojovnosti se spoustou individuálních chyb. Od stavu 5:10 jsme vše hodili za hlavu a hnali se za zkorigováním. Na konec jsme půl minuty před koncem jsme vyrovnali na 12:12. V prodloužení jsme měli paradoxně více šancí my, ale vítězný gól jsme nedali. Nájezdy byla loterie, šťastnější pro hosty,“ poznamenal k vývoji zápasu trenér Spartaku Jan Knězů.

PELHŘIMOV – BLACK ANGELS 12:13 SN.
Domácí Pelhřimov začal duel sousedů v tabulce nesoustředěně a platil za to. M. Boček dvakrát nabil Renčínovi a hosté v 5. minutě vedli 2:0. Pak se sice střelou na bližší tyč prosadil kanonýr Lisa, ale Spartak optimální tempo nenašel. Hosté si naopak počínali před brankou obdivuhodně efektivně, Hněvkovský a Moravec posunuli skóre na 1:4.

Následovaly lepší chvíle Pelhřimova. Zrzavý korigoval, Lisa po dvou minutách druhé části přidal kontaktní gól. Následujících pět minut poslalo domácí naděje až skoro do pekla. Florbalisté Black Angels totiž snadno vytáhli skóre na 3:8, ve 38. minutě to bylo dokonce 5:10. Pak se karta zase otočila. Běhounek umístil míček přesně k tyči a ještě do konce třetiny korigoval na 7:10 Poduška.

Poslední část nabídla stíhací jízdu Pelhřimova. Na trefy Lisy a Zrzavého ještě nalezli odpovědi Pícha a Hněvkovský, ale Spartak příkladně bojoval. V poslední minutě se dočkal zaslouženého ovoce. Přesilovku už po dvou vteřinách využil Blažek, po přihrávce Podušky srovnal 28 vteřin před koncem Lisa a zápas tak dospěl do prodloužení.

To vítěze neurčilo, i když z hlediska počtu šancí vyhrál Pelhřimov. Nájezdy už byly vyloženou loterií. Pelhřimovští střelci Charouzek a Zrzavý selhali, v dresu hostů uspěli Renčín a J. Boček, takže se z bodu navíc radoval celek Black Angels.

Branky a nahrávky: 6. Lisa (Blažek), 20. Zrzavý, 22. Lisa (Blažek), 31. Lisa (Luděk Charouzek), 32. Blažek (Zrzavý), 40. Běhounek (Knězů), 40. Poduška (Hendrych), 42. Lisa (Blažek), 46. Zrzavý (Blažek), 47. Lisa (Zrzavý), 60. Blažek (Poduška), 60. Lisa (Poduška) – 3. Renčín (M. Boček), 5. Renčín (M. Boček), 11. Hněvkovský (Moravec), 13. Moravec (Pícha), 23. J. Boček (Renčín), 26. J. Boček (M. Boček), 26. Nekola (Moravec), 28. Renčín (J. Boček), 36. Bauman (Nachtmann), 38. Hněvkovský (Bauman), 44. Pícha (Nekola), 46. Hněvkovský (Sluka), rozhodující nájezd J. Boček.

Rozhodčí: Bališ a Varga. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. Střely na branku 40:24. Třetiny: 2:4, 5:6, 5:2. Pelhřimov: Venkrbec (28. Kuchař, 53. Venkrbec) – Kocián, Švrkala, Blažek, Váňa, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Lisa, Poduška, Vlach, Mozr, Hendrych, Brothánek, Běhounek.

Výsledky ostatních utkání: Karlovy Vary – Florbal Havířov 9:6, Chomutov – Královské Vinohrady 5:6, Slovan Havířov – 1. MVIL Ostrava, Start98 Praha-Kunratice – Petrovice 7:8, Karlovy Vary – Hattrick Brno 8:7 po prodloužení, Kladno – Florbal Havířov 3:5.

 1. Vinohrady⋌10 7 0 1 2 57:32 23
 2. Karl. Vary⋌9 4 3 0 2 65:52 18
 3. MVIL Ostrava⋌8 5 1 0 3 58:54 17
 4. Black Angels⋌9 4 2 0 2 72:51 16
 5. Litvínov⋌8 5 0 0 3 57:47 15
 6. Pelhřimov⋌9 4 1 1 3 60:62 15
 7. Kladno⋌8 3 0 2 3 47:44 11
 8. Florbal Havířov⋌7 3 0 2 2 41:40 11