Kde hledat příčiny, proč Spartak ztratil druhou nejvyšší soutěž?
Nemyslím si, že bychom na tom byli herně až tak špatně. Bohužel máme úzký kádr a v závěru sezony nám do toho promluvily nemoci. V Litvínově už nás bylo málo, hráči dali do zápasu všechno, o to je zklamání větší.

Vidíte zde prostor k rychlému návratu? Je v silách týmu vyhrát Národní ligu?
Spíš si myslím, že to bude běh na delší trať. Bohužel jsme v minulosti měli několik slabších ročníků v juniorech a tito hráči nám teď scházejí. Budeme muset chvilku čekat, než nám tým do kvalit toho, který jsme měli před několika lety, doroste.

V kádru máte hned několik starších hráčů. Vyjádřili se už, jestli vám pomohou v příští sezoně, nebo v týmu skončí?
Zklamání po zápase v Litvínově bylo tak veliké, že jsme se o tom nebavili. Všechno je stále příliš čerstvé. Za měsíc máme klubovou schůzi, po ní už budeme vědět určitě více.

Pelhřimovský florbal teď stojí tak trochu na rozcestí. Jakou cestou by se měl vydat? Měl by hledat spolupráci s nějakým klubem ve vyšší soutěži, získat hráče na hostování nebo stavět na vlastních odchovancích?
Já bych preferoval to, abychom stavěli na pelhřimovských hráčích. Určitě ale neuvidíme výsledek hned. Bude potřeba trpělivost, máme solidní základnu čtrnácti, patnáctiletých. Tam vidím šanci, že z nich vyrostou kvalitní hráči. Hledat hráče v okolí nemá smysl. V minulosti jsme se o to pokoušeli. Byli jsme výkonnostní špičkou na Vysočině, přesto k nám hráči z jiných klubů nechtěli. Nechtělo se jim do vyšší soutěže.