„Už nějakou dobu víme, že startovní listina bude ve všech divizích hodně nabitá. Máme z toho radost,“ neskrývají pocity humpolečtí pořadatelé.

Velkou atraktivitu slibuje nejsilnější třída SuperBuggy: Organizátoři se mohou pochlubit kapitálním úlovkem. Do startovního roštu se totiž postaví Němec Bernd Stubbe, osminásobný mistr Evropy. To z něj dělá nejúspěšnějšího autokrosaře všech dob, navíc v Humpolci už startoval na podzimním Setkání mistrů… A samozřejmě zvítězil.

„Stále mám hodně práce na autě. Na novou sezónu se každopádně moc těším a doufám, že budu dost rychlý. Natěšen jsem i na humpolecký závod. Ten bude naším dalším a doufám, že pěkným testem,“ nechal se slyšet sympatický německý závodník, pro něhož bude víkendové klání přípravou na šampionát starého kontinentu.

Jeho konkurentem by byl rád Jakub Kubíček. „Ruce už se mi na závodní volant hodně klepou a já se už nemůžu dočkat momentu, kdy dám za jedna a vypálím,“ zavtipkoval v tiskové zprávě talentovaný jezdec.

Český prapor bude držet zejména ve třídě Buggy 1600 Petr Nikodém. I on je úřadujícím evropským šampionem, nejlepší byl i v loňském českém seriálu. „Na závody se hodně těším, pauza byla dlouhá. Hlavně mám radost, že bude hodně nabité startovní pole. To v minulých sezonách nebylo samozřejmostí,“ tvrdí mladoboleslavský mladík.

Dramatické souboje se očekávají i v závodě „plechovek“, zejména ve třídě Touring Autocross. „Konkurence je veliká jako každý rok. Doufejme, že nové auto nebude poruchové, abychom se svezli co nejvíce. Ambice pro letošní sezónu jsou co nejvyšší, ale máme novou techniku a uvidíme, zda bude spolehlivá. Letos chceme jet celý seriál Zóny střední Evropy,“ uvedl Pavel Vávra, jenž bude startovat s Mazdou RX-8.

MMČR

21. – 22. 4.: Humpolec
12. – 13. 5.: Nová Paka
19. – 20. 5.: Přerov
14. – 15. 7.: Poříčí n. S.
4. – 5. 8.: Dolní Bousov
25. – 26. 8.: Hollabrunn
6. – 7. 10.: Sedlčany

Program

SOBOTA

9.15: 1. oficiální trénink
12.30: 2. oficiální trénink
14.45: rozprava s jezdci
15.15: I. série rozjížděk
18.00: II. série rozjížděk

NEDĚLE:

8.00: II. série rozjížděk pro divize TA 1600, TA, D2, JB, D9, B1600, SB
9.45: III. série rozjížděk
12.30: semifinálové a finálové jízdy