Jejich názor v tuto chvíli jednotný není. „My hrát chceme,“ ubezpečil manažer HB Ostrov Miroslav Jinek. Vysočinský tým po postupu do nejvyšší soutěže mocně zbrojil a usadil se na první příčce.

Soupeři ale váhají. Těžko říci, zda kluby hrát chtějí, jejich postup je v řadě případů nijaký. „Svaz je oslovil, aby se k problematice rozjet znovu soutěž vyjádřily. Co mám říci k tomu, že se čtyři neobtěžovaly odpovědět. Mezi nimi byl i klub vedený šéfem Asociace profesionálních klubů,“ narazil Miroslav Jinek na nečinnost Petra Korbela, potažmo TTC Ostrava.

To bylo před týdnem, ale poslední dny nezměnily vůbec nic. Šéf vysočinského klubu je z celé situace otrávený. „Zvažuji, jestli má smysl dávat peníze do stolního tenisu. Když je přístup takový,“ vyjádřil se.

Spokojený je naopak s přístupem svých hráčů. Tým v uplynulém týdnu trénoval kompletní. Z Řecka už se vrátil Michal Obešlo, do dobrovolné izolace se v Havlíčkově Brodě nechal na několik dnů zavřít Dmitrij Prokopcov. Přestože má v Praze rodinu. „Kluci makají naplno. Jejich přístup k tréninkům je příkladný,“ uvedl Miroslav Jinek.