Na severu Moravy mladé Sojky neklopýtly, přivezly dvě výhry

Pelhřimov – V lize starších žáků zavítali pelhřimovští basketbalisté na severní Moravu.

18.12.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Obě utkání Sojky vyhrály a potvrdily druhou příčku, se kterou souvisí postup do extraligy mezi dvanáct nejlepších týmů republiky.

OPAVA – PELHŘIMOV 48:56
Hosté se herně nevytáhli, k vítězství nad papírově slabším soupeřem se protrápili. „Z bázlivého nabírání hráčů v obraně a minima zisků jsme nemohli uplatnit rychlý protiútok. V útoku se střídali technické chyby s taktickými a tak soupeři stačilo několik snadných košů a hra jeden na jednoho k udržování kontaktu ve skóre. Naše nejvyšší vedení v utkání bylo o devět bodů," uvedl trenér Pelhřimova Václav Plášil. Na začátku třetí části Opava osmi body v řadě vyrovnala, Pelhřimov ji ale do vedení nepustil a dokráčel k těsné výhře.

Body za Pelhřimov: Numerous 24, D. Plášil 11, Fuxa 8, Kostka, Plešingr 4, Rufer 3, Jirků 2. Vývoj skóre po čtvrtinách: 12:17, 24:28, 37:45.

PROSTĚJOV – PELHŘIMOV 36:74
Domácí těžili z nepřesností Pelhřimova a ujali se vedení 6:0. „Hráči se vylekali a začali jsme hrát daleko zodpovědněji. Do konce první části jsme sice pouze srovnali skóre. To hlavní přišlo ve druhé části, kdy jsme soupeře nepustili do hry a tento časový úsek vyhráli dokonce 22:0," radoval se Václav Plášil.

Hosté ve zbytku zápasu dominovali, trochu polevili až v poslední minutě, v níž inkasovali šest bodů.
Body za Pelhřimov: Numerous 21, D. Plášil 16, Fuxa 12, Rufer 10, Kostka 9, Plešingr, Kočí 2, Jirků 1. Vývoj skóre po čtvrtinách: 8:8, 15:36, 26:54. (va, vp)