Přitom na tatami se jich představilo 46, na Vysočinu putovalo celkem dvacet zlatých, deset stříbrných a dvanáct bronzových kovů.

„Byl to turnaj extraligy, na kterém pokračovaly boje o nominaci na kadetské mistrovství Evropy, ale ze zahraničí ho doplnili jen Slováci. Z tohoto důvodu naše výsledky nepřeceňuji," uvedl trenér Petr Lacek a dodal: „Akce byla přínosná hlavně pro naše začínající závodníky, kteří mě příjemně překvapili. Byla tam řada velmi dobrých výkonů, což je hlavně povzbuzením do budoucna."

První ostruhy získal Jakub Juhás, i když byl jedním z těch, kteří na medaili nakonec nedosáhli. „Začal trénovat teprve v lednu, ale potvrdil, že brzy může být velmi dobrým závodníkem. Prohrál až v náhlé smrti," zmínil se Lacek.

To Žaneta Tománková vybojovala stříbro, když si dokázala poradit se soupeřkou z Hradce Králové a ve finále podlehla o poznání zkušenější oddílové kolegyni Johance Kochrdové.

Po deseti letech se TKD Lacek vrátil do kolotoče turnajů v sestavách. V Kolíně byl velmi úspěšný, slavil čtyři medaile. „Byli jsme tam jediným oddílem, který se specializuje na sportovní boj. Z tohoto důvodu, jsou naše výsledky velmi cenné," uvedl Lacek.

Tahouny týmu byly především sourozenci Neschybovi, kteří na tréninky do Pelhřimova dojíždějí až z Jemnice. Tomáš v konkurenci 18 závodníků vybojoval druhou příčku, Michaela byla třetí a zároveň získala medaili stejné hodnoty ve spolupráci s Markem Šmardou v párech. Čtvrtou medaili týmu TKD Lacek zajistil právě Marek Šmarda, v soutěži jednotlivců potěšil stříbrem.