„Splňuje to přibližně naše předpoklady. Když k tomu přičteme ještě první závodní den s více než 25 tisíci diváky, tak se dostaneme na nějakých 69 tisíc lidí," uvedl mluvčí biatlonového šampionátu Jiří Pošvář.

„Očekávali jsme sice o něco větší počet zahraničních fanoušků, ale o to více zase přijelo těch našich," dodal mluvčí.

Když se k fanouškům, kteří navštívili ve  čtvrtek, v sobotu a v neděli Vysočina arenu, připočte ještě šest tisíc lidí, již si nenechali ujít slavnostní zahájení biatlonového šampionátu, branami areálu už prošlo zhruba 75 tisíc návštěvníků.

S problémy se nemusela potýkat ani logistická policejní opatření. „V sobotu se postupně dařilo zaplňovat nejdříve vyhrazená parkoviště přímo v Novém Městě na Moravě a postupně také v okolních parkovacích zónách. Nemusela se využít připravená parkovací místa na silnici I/19. Na vyhrazených parkovištích parkovalo podle odhadů v sobotu zhruba 2150 osobních vozidel a asi tři desítky autobusů," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

V neděli policisté instalovali třináctou z proměnných tabulí, díky nimž jsou řidiči informováni o aktuální dopravní situaci a obsazenosti parkovacích ploch. Tabule byla umístěna na silnici I/19 u parkoviště na louce mezi Novým Městem na Moravě a Radňovicemi.

Problémy o víkendu nečinili ani fanoušci, ačkoliv se jich v Novém Městě i jeho širokém okolí pohybovaly desetitisíce. Jediným ohlášeným sobotním prohřeškem byla nad ránem rozbitá výkladní skříň pekařství na Vratislavově náměstí, do které někdo hodil sklenici. „Ze soboty na neděli byl klid, všechno se podařilo zvládnout," podotkla policejní mluvčí.