Na optimistickou notu ho ladí termínový kalendář. O lesklé věnce by se v Pacově mělo jezdit až ve druhé polovině léta. „Mistrovství republiky máme naplánované na devětadvacátého srpna, takže doufáme, že se to snad do té doby nějak vyvrbí,“ konstatoval. Dva týdny před tím si pořadatelé připravenost na velkou akci otestují regionálním závodem.

Pacovskému klubu musí závidět pořadatelé ostatních akcí v republice. „Termínový kalendář už se přece jen trochu měnil. Jde ale o první závody sezony, letních se to nedotklo,“ informoval Jan Smolek.

Na závodišti už je ale poměrně rušno i v těchto dnech. Trať složí tréninkům jezdců z celé republiky. „Spustili jsme to v sobotu. Zájem je velký. Už minulý týden jsme měli spoustu telefonátů. Trošku jsme to ještě brzdili,“ uvedl šéf závodiště.

Tréninky nejdou proti současným omezením ve sportu. „V našich silách není trať při nich dozorovat. Jezdci si tam jezdí buď sami nebo se svým doprovodem. Je na nich, jak dodrží pravidla. Pro nás je důležité, aby dodržovali řád závodiště. S tím problémy nemají,“ ujistil Jan Smolek.

Trať v Pacově zůstala stejná jako loni. Pořadatelé provedl rutinní údržbu, do žádných terénních úprav se nepustili. Nemají k tomu důvod. „Je těžké nějak měnit trať. Když ji upravíme a srovnáme, mají radost hobíci, že se jim dobře jezdí. Pro ty elitní jezdce to ale není, ti potřebují trať těžkou, aby si něco vyzkoušeli. Proto se snažíme o takový rozumný kompromis. Ten držíme už několit let,“ vysvětlil.