V prvních dvou závodech dokonale využil absence svého největšího soupeře Martina Michka, který po zranění v zimě stále ještě laboruje se zlomeným palcem. V Lokti nad Ohří jednu jízdu vyhrál a ve druhé byl třetí, v Pacově pak bral zlatý a stříbrný věnec.

Do role největšího pronásledovatele se tentokrát vcítil Václav Kovář, jenž mohl být s celkovým druhým místem spokojený. „V Lokti jsem měl v obou jízdách problém se starty, v období mezi oběma závody jsem měl zase problém se zdravím. O co nejlepší výsledky se ještě porvu, v Pacově jsem byl spokojený,“ slibuje český reprezentant.

Ve třídě MX2 se z umístění na stupních vítězů radovali dva Slováci: Richard Šikyňa ovládl obě jízdy, Šimon Joštdíky dvěma třetím místům byl třetí i celkově. mezi ně se vklínil Petr Polák z týmu JD GUNNEX KTM Racing Team, který ostatně zaměstnává právě i Šikyňu. Čtvrtý skončil talentovaný Jakub Terešák.

Poněkud jednotvárně vypadaly závody žen a veteránů. Po odchodu suverénní Němky Steffi Laierové převzala žezlo Kristýna Vítková, která je zatím v sezoně po čtyřech jízdách neporažena. To ostatně platí mezi veterány i o Martinu Žeravovi, který by jistě prohnal i jezdce MX1.

MMČR v Pacově
MX1 – 1. jízda: 1. Szvoboda (Maďarsko, KTM), 2. Kovář (KTM), 3. Neugebauer (KTM). 2. jízda: 1. Neurater (Rakousko, KTM), 2. Szvoboda, 3. Kovář. Celkově: 1. Szvoboda, 2. Kovář, 3. Neurater.
MX2 – 1. jízda: 1. Šikyňa (Slovensko, KTM), 2. Terešák (KTM), 3. Jošt (Slovensko, KTM). 2. jízda: 1. Šikyňa, 2. Polák (KTM), 3. Jošt. Celkově: 1. Šikyňa, 2. Polák, 3. Jošt.
Ženy – celkově: 1. Vítková, 2. Mlýnková, 3. Laňková.
Veterán – celkově: 1. Žerava, 2. Pučalka, 3. Majer.