„Turnaj byl až neskutečně vyrovnaný. Kdyby se nám povedlo vyhrát poslední zápas, mohli jsme být první. Nakonec jsme ale v té vyrovnané tabulce skončili na čtvrtém místě,“ hodnotil místopředseda DHK Slavoj Žirovnice Vít Hrbek, který je zároveň vedoucím družstva.

Co se nepovedlo Žirovnici, vyšlo Kynžvartu. Třetí celek druholigové tabulky se vklínil mezi prvoligové duo. Získal šest bodů a předstihl Plzeň, která výsledky doplatila na marodku. Přijela s menším počtem hráček.

Také Žirovnice má být na co hrdá. Porazila velkého rivala a pozdějšího vítěze turnaje, Jindřichův Hradec. Útočně laděné derby skončilo 29:27.

„Hodnotím to jako velmi vydařenou přípravu. Odehráli jsme čtyři kvalitní utkání, jen nám chyběla třešnička na dortu v podobě ještě lepšího umístění. Výhra nad Jindřichovým Hradcem je ale velmi cenná,“ nechal se slyšet Hrbek.

I on hledal a našel rozdíly v herních kvalitách mezi dvěma nejvyššími soutěžemi. „Projevila se vyšší trénovanost hráček v první lize. My jsme hráli lépe na začátku turnaje, v závěru už nám přece jen chyběly síly. Čtyři zápasy ve dvou nebo třech dnech jsou hodně,“ uznal, ale mládí svého klubu jinak chválil: „Čekal jsem, že budou větší rozdíly. Holky se s tím ale popasovaly velmi dobře. Je vidět, že nejsme v tabulce II. ligy nahoře náhodou,“ připomenul druhou příčku po podzimní polovině.

Na samém chvostu tabulky turnaje a bez jediného získaného bodu skončilo Velké Meziříčí. Ani to se ale nemá za co stydět. „Má velmi mladý tým, podalo sympatické výkony. Určitě se bude v budoucnu lepšit,“ je přesvědčený Vít Hrbek.

Z výsledků: Žirovnice – V. Meziříčí 23:20, Žirovnice – Plzeň 22:24, Žirovnice – Lázně Kynžvart 19:23, Žirovnice – J. Hradec 29:27, V. Meziříčí – Plzeň 17:38, V. Meziříčí – Lázně Kynžvart 21:25, V. Meziříčí – J. Hradec 21:31.
Turnajové pořadí: 1. J. Hradec – 6 (108:78), 2. Lázně Kynžvart – 6 (84:86), 3. Plzeň – 3 (95:84), 4. Žirovnice – 4 (93:94), 5. V. Meziříčí – 0 (79:117).