Humpolec ze svého stínu nevystoupil, na hřišti vedoucího Drakenu poměrně jasně prohrál. Klíčový zápas Jiskra sehraje v neděli, kdy se představí na půdě beznadějně poslední Chropyně.

DRAKEN BRNO – HUMPOLEC 12:6

Utkání se hrálo za stálého deště na mokrém povrchu. V první půli bylo vyrovnané, když domácí střelce brzdil vynikajícími zákroky humpolecký brankář Jaroslav Barták. Na druhé straně hřiště se házenkáři Jiskry jen velmi obtížně a zřídka dostali do střelecké příležitosti. Po deseti odehraných minutách vedl lídr tabulky 2:0. Až v 19. minutě dokázala Jiskra poprvé skórovat, když se přesně trefil Miroslav Kovář. V závěru prvního poločasu se prosadily obě strany, takže domácí šli do kabin s těsným náskokem.

Po přestávce Kovář vyrovnal, ale radost hostům nevydržela dlouho. V následujících osmi minutách domácí rozhodli o osudu utkání, když získali tříbrankový náskok. Pak nastoupil do humpolecké branky F. Čmok a závěrečných dvacet minut už Brňané výsledek kontrolovali.

Branky Humpolce: Kovář 5, Brož 1. Poločas: 3:2. Humpolec: Barták, F. Čmok – Koumar – Morava, Herman, T. Kudrna – Kovář, P. Čmok, Rafaj,  Brož,  Brabec.

Ostatní výsledky: Albrechtičky – Veselí nad Moravou 10:12, Vítkovice – Vracov 22:14, Chropyně – Osek nad Bečvou 8:20, Jihlava – Moravská Slávia Brno 10:11, Podhorní Újezd – Dobruška 19:18. ⋌(voš, va)