Diváci byli asi nejvíce zvědaví na start osminásobného evropského šampiona Benda Stubbeho z Německa. V nejprestižnější kategorii SuperBuggy byl největším favoritem, navíc okruh na Vysočině zná již z předchozího vystoupení ze Setkání mistrů z loňského října.

Stubbe potvrzoval své kvality ve všech třech rozjížďkách, ale bohužel semifinále nedokončil. Na měření s českou špičkou si tak příznivci autokrosu budou muset počkat minimálně na úvodní závod ME v německém Seelow na začátku května.

Derby v Pelhřimově ovládl vedoucí Humpolec

„Závod v Humpolci měl být pro mě hlavně přípravou na Evropu. Škoda, uspět jsem rozhodně chtěl,“ odtušil nejlepší autokrosový jezdec historie.

V tu chvíli bylo jasné, že o vavříny se poperou jen čeští jezdci. Ze souboje vyšel vítězně Radek Jordák, v dramatické koncovce byl za ním Jakub Kubíček o něco rychlejší než Roman Keřka.

V divizi Buggy 1600 byla velmi solidní zahraniční účast. Dobrou formu prokazoval Milan Vaněk, jenže překvapivě ve finále porazil obhájce evropského i českého zlata Petra Nikodéma. Na třetí místo pak dosáhl Timo Pähler.

Dramatické souboje pak slibovaly i závody plechovek. V té nejprestižnější Touring Autocross se po zásluze radoval favorizovaný Dušan Horčička, ve třídě D6 se v desetinách o zlato prali Tomáš Jánoš a Zdeněk Antony. Nově vzniklou třídu D2 do 3500 ccm pak opanoval Václav Cininga, na kterého však po celou dobu zle dotíral Josef Bartoš.

Mezinárodní mistrovství republiky má teď pauzu, druhý závod přivítá novopacká Štikovská rokle, která bývá mezi jezdci i diváky velmi oblíbená. Závody jsou na programu 12. a 13. května.

Výsledky MMČR v Humpolci
SuperBuggy + D7: 1. Jordák (Alfa Racing Volvo), 2. Kubíček (Ford V6 Zomer), 3. Keřka (Tatra),…9. Smrž (D7, Škoda Alfa Racing).
Buggy 1600: 1. Vaněk (Hayabuha), 2. Nikodém (CM Buggy GSXR), 3. Pähler (Nizozemsko, Alfa Buggy).
JuniorBuggy: 1. Novotný (R6 YZF), 2. Kadlečík (Kawasaki ZX 6R), 3. Hartman (Yamaha R6).
Touring Autocross + D5: 1. Horčička (Honda CBR), 2. Mahr (Škoda Fabia), 3. Plichta (Subaru Impreza).
Touring D6: 1. Jánoš (Volkswagen Lupo), 2. Antony (Škoda Rapid 1600), 3. Ratajský (Škoda Felicia).
Touring 2: 1. Cininga (Ford KA), 2. Bartoš, 3. Jenčke (oba Škoda Felicia).